Sisukord
Maailm
Tänane leht
22.06.2020
Eesti Haigekassa võtab Põlva haigla raviarved luubi alla Must nädalavahetus nõudis liikluses neli inimelu (5) Eesti lühiuudised Joosep Tootsi filmikodu nukker lõpp Stiilne maja neelab suuri summasid GRAAFIK ⟩ Keskerakond ootab rahalaeva (8) Majandus Ootamatu äriedu: Eesti aiamaju tellitakse nii palju, et ei jõua valmis teha Majanduse lühiuudised «Täielik hinnasõda» lubab eurooplastele soodsat reisisuve (1) Euroopa Keskpank annab välja palju raha (7) Välismaa Siberit räsivad enneolematud kuumalained (6) Rassismivastane meeleavaldus külvab Taanis koroonahirmu (11) Leedu «pikk ja nägus» president kaotab toetust Arvamus VÄITLUS ⟩ Kas Eesti haridus on maailma parimate seas? (16) Kaul Nurm: kohustuslikuna ahistav ja vabatahtlikuna mõttetu II pensionisammas (28) Juhtkiri ⟩ Pidage hoogu! (2) Martti Rell: rööv päise päeva ajal, internetiturul (1) Aleksei Lotman: keda grillid jaanipäeval? (3) Andi Hektor: CERN, mu arm (1) Kultuur Šamaan Valeri Vinogradov ajab kurje vaime välja Lexsoul Dancemachine teeb muusikat endasugustele Sport ÜLEVAADE ⟩ Kui raskelt elasid kriisi üle Eesti korvpalliklubid? Spordi lühiuudised ÜLEVAADE ⟩ Millises seisus on Eesti volleklubid suve hakul? Kliima Siberit räsivad enneolematud kuumalained (6) Tartu Vanemuine istutab rahvusliku teatri sünni suurjuubeli puhul tamme (1) Parkimismaja oksjoni võitja loobus (3) Lõuna-Eesti järverandades vohab sinivetikas Tartu lühiuudised Uus peatreener Toomas Kandimaa asub TÜ korvpallimeeskonda taas üles ehitama Heinalapid võivad tuua linnale lisakulutusi (3) Tänavakunstiga kaunistatud maja läheb lammutamisele Sirje Toomla: Sündmus või asi Taavi Vaikjärv: tunnistagem, me ju polnud digiõppeks valmis (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Leedu «pikk ja nägus» president kaotab toetust

3 min lugemist
  • Leedu president Gitanas Nausėda tähistas esimese ametiaasta lõppu.
  • Selgub, et Nausėda näol on tegu pigem kohtuniku kui riigivalitsejaga.
  • Nausėda erineb otsekohesest Grybauskaitėst nagu öö päevast.
  • Leedulased ei ole rahul Nausėda tegevusega koroonakriisi ajal.
Vahemehe ja lepitaja rolli pidav president Gitanas Nausėda võib hakata otsustavuse puudumise tõttu toetust kaotama. FOTO: YVES HERMAN/REUTERS/Scanpix

Leedu valis 2019. aasta mais uueks presidendiks Gitanas Nausėda, kes lubas olla oma eelkäijatest erinev. Ta on suutnud oma lubadusest kinni pidada. Kuigi esimene ametiaasta tõi kaasa igasuguseid poliitilisi katsumusi, otsustas Nausėda sageli võitlusest kõrvale hoida ja võtta lepitaja rolli.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kuumal neljapäevahommikul seimis higistas Nausėda silmanähtavalt, pühkis käega otsaesist, lonksas vett ja üritas sõnu ritta seada. See oli tema esimene traditsiooniline iga-aastane presidendikõne, kus riigipea annab aru oma tegudest ja räägib olukorrast riigis.

See kõne annab ettekujutuse ka presidendi järgmisest neljast aastast – see võib olla kiitlev, kriitiline või täis loosungeid. Samas võib parlament teha näo, et nad ei kuule neile suunatud kriitikat, kuid noogutada tunnustavalt kiituse peale – lõppude lõpuks on see ainult traditsioon.

20.06.2020 25.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto