Sisukord
Arvamus
Tänane leht
26.06.2020
Eesti President avas kooseluseaduse teema (2) Eesti lühiuudised Riigi kriisireserv võtab kuju (2) Tagaajajal on valida kehva ja halva vahel (14) Esimesi metsmaasikaid müüdi 20 euroga kilost (6) Miniatuurne barokk-Narva istutati nõukaaega Rahapesutõkestamise puudused tõid SEB pangale miljonitrahvi Majandus Majanduse lühiuudised Teemandiäri jooksis koroonakriisis täielikult kinni (1) Välismaa Covid-19 levib Ameerikas kulutulena (19) Välismaa lühiuudised Kosovo liidrile esitatud sõjakuritegude süüdistus nurjas kõnelused Serbiaga Duda sai Trumpilt valimispäevaks toetust Arvamus Mart Hiob: käpardlik Rail Baltic (29) Riina Solman: kõikjal Eestis olgu elu (4) Sergei Metlev: koloniaalminevik (16) Teet Korsten: Narva semiootika Juhtkiri: lennuk tulgu seekord varem (2) Marko Mihkelson: Putini plaan kujutab Balti riikidele ohtu (58) Kultuur Kristiina Ehin: eestlastele omases murelikkuses on midagi eepilist ja poeetilist (3) Vaade Raplast Kristiina Ehini janule Sport Tolmoff võitis «hobimängijana» magusa kulla Emotsionaalne Nool on õppinud vaikima Tartu Tartu linna päeval voogab tähelepanu keskmesse Emajõgi Peeter Olesk: pooleliolevad asjad Erle Nõmm: kodulinna üle küll uhke, aga… (1) Koroonakartuses pole Tartusse pandud avalikke joogikraane Tagaajamistel jäävad politseile vaid kehvad ja halvad valikud Tartu lühiuudised Kui õmblusmasin rikki läheb, on tegijal vesi ahjus (2) Sangari maja kõrgeimal korrusel vuhisevad driftirattad Sulasest kasvas helde annetaja (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Riina Solman: kõikjal Eestis olgu elu

2 min lugemist
  • Suures osas Eestist peab toime tulema isikliku autotranspordiga.
  • On oluline, et inimestel oleks üle Eesti hea õnnelikku pereelu elada.
  • Pandeemia võis anda urbaniseerumisele vastulöögi.
Riina Solman. FOTO: Tairo Lutter

Hiljuti riigikogus arutatud inimarenguaruandest selgub, et Eesti heaolu kasv oli enne pandeemiat lausa märkimisväärne, kuid riigisiseselt on erinevused siiski suured, kirjutab rahvastikuminister Riina Solman.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Aruandes pööratakse tähelepanu sellele, et kahanemas on kõik Eesti maakonnad peale Harjumaa. Arvestades järjest rohkem levinud kaugtöövõimalust, ei saa maal elamist aga maha kanda ja 80-protsendiline linnastumine ei pruugi enam olla tõenäoline. Samas saab maal elamise soodustamisega maa-asustust paremini säilitada. Eesti väike territoorium on siin pluss, sest autoga perele on linna- ja maaelu lahutav vahemaa lühike.

Lisades võrrandisse veel Eesti hõreda asustatuse on aga selge, et suures osas Eestist peab toime tulema isikliku autotranspordiga. Seega peame selleks, et terve Eesti elaks, olema igasuguste maksuideede vastu, mis teevad autode omamise ja kasutamise peredele keerulisemaks.

Nii mõnigi koroonaviiruse eest maakoju pagenud pere avastas, et seal on turvalisem ja mõnusam elada, eriti lastel, ja et ka teisest maakonnast võib jõuda auto või rongiga (pea)linna tööle või poodi ning meelt lahutama sama ajaga, aga tunduvalt väiksema närvikuluga kui tipptunnil Õismäelt Tallinna kesklinna.

25.06.2020 27.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto