Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
26.06.2020
Eesti President avas kooseluseaduse teema (2) Eesti lühiuudised Riigi kriisireserv võtab kuju (2) Tagaajajal on valida kehva ja halva vahel (14) Esimesi metsmaasikaid müüdi 20 euroga kilost (6) Miniatuurne barokk-Narva istutati nõukaaega Rahapesutõkestamise puudused tõid SEB pangale miljonitrahvi Majandus Majanduse lühiuudised Teemandiäri jooksis koroonakriisis täielikult kinni (1) Välismaa Covid-19 levib Ameerikas kulutulena (19) Välismaa lühiuudised Kosovo liidrile esitatud sõjakuritegude süüdistus nurjas kõnelused Serbiaga Duda sai Trumpilt valimispäevaks toetust Arvamus Mart Hiob: käpardlik Rail Baltic (29) Riina Solman: kõikjal Eestis olgu elu (4) Sergei Metlev: koloniaalminevik (16) Teet Korsten: Narva semiootika Juhtkiri: lennuk tulgu seekord varem (2) Marko Mihkelson: Putini plaan kujutab Balti riikidele ohtu (58) Kultuur Kristiina Ehin: eestlastele omases murelikkuses on midagi eepilist ja poeetilist (3) Vaade Raplast Kristiina Ehini janule Sport Tolmoff võitis «hobimängijana» magusa kulla Emotsionaalne Nool on õppinud vaikima Tartu Tartu linna päeval voogab tähelepanu keskmesse Emajõgi Peeter Olesk: pooleliolevad asjad Erle Nõmm: kodulinna üle küll uhke, aga… (1) Koroonakartuses pole Tartusse pandud avalikke joogikraane Tagaajamistel jäävad politseile vaid kehvad ja halvad valikud Tartu lühiuudised Kui õmblusmasin rikki läheb, on tegijal vesi ahjus (2) Sangari maja kõrgeimal korrusel vuhisevad driftirattad Sulasest kasvas helde annetaja (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Koroonakartuses pole Tartusse pandud avalikke joogikraane

1 min lugemist
Tartu veevõtukraanid on sel suvel tänavale toomata. FOTO: Kristjan Teedema

Leitsak süveneb ja tavalistel aastatel on sellel puhul väikest kosutust aidanud leida viis avalikku joogikraani südalinnas ja laululava juures, kuid tänavu on Tartu veevärk viivitanud nende paigaldamisega.

Põhjuseks kartus, et nende kaudu võib levima pääseda koroonaviirus.

«Kui mõni päev veel tuleb häid uudiseid, et koroonat ei ole diagnoositud, siis tõenäoliselt teeme lahti,» ütles veevärgi juhataja Toomas Kapp.

Ehkki nuppe tuleb vajutada mitmel pool, olgu või bussides, ja avalikud käimlad pole keelatud, on nende joogikraanidega Kapi selgitusel isevärki lugu. Nimelt selleks, et vett saada, tuleb vajutada nuppu. Kontaktpinnalt on risk saada virus, käsi puutub kokku potentsiaalse ohuga.

«Bussis tuleb ka nuppu vajutada, aga sellele ei järgne toiminguid näo piirkonnas,» sõnas Kapp.

«Oleks hea, kui kraanide lähedale saaks panna desinfitseerimistarbed, siis saaks lahti teha. Poodides need ju on, aga avalikku ruumi neid niisama ei saa panna, need kõnnivad ära. Kuulame, vaatame, uurime, täpsustame. Küsimus on võimalikus teise laine tekkes.»

Kapp lisas, et kui epidemioloogiline olukord ei halvene, võivad joogikraanid paika saada isegi tuleval nädalal.

Seotud lood
25.06.2020 27.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto