R, 22.09.2023

Tagaajajal on valida kehva ja halva vahel

Kelly Olesk
, ajakirjanik
Facebook
Comments 14
Korrakaitsjad rammisid Tartu linnas politsei eest põgenemist alustanud Audi viimaks teelt välja Pangodi kandis.
Korrakaitsjad rammisid Tartu linnas politsei eest põgenemist alustanud Audi viimaks teelt välja Pangodi kandis. Foto: Jürgen Puistaja/Kanal 2

Eile jälitati Tartu­maal autovargaid, eelmisel nädalal ­põgenes Tartus ­Supilinnas narkojoobes mootorrattur, nädal varem püüdis pakku pääseda Audi juht, kelle politsei lõpuks teelt välja rammis. Tagaajamistest ilmus veebis uudis, millel juures video. Lugejatel tekkis aga küsimus, kas polnuks ehk ohutum neid juhte mitte taga ajada. Videost oli näha, et kiirused kasvasid linnas väga suureks ning liiklusohtlikke olukordi tekkis mitu.

Lõuna prefektuuri ülem­inspektor Taivo Rosi tõdes, et kui sõidukite kiirus kasvab, suureneb paratamatult ka oht kellegi elule, tervisele või varale.

«Kui politsei ajab põgenevat sõidukit taga, ohustab see kindlasti mingil moel inimeste turvalisust, olgu need siis teised, kes parasjagu teel viibivad, jälitavad politseiametnikud või eest ära sõitev juht ning tema kaassõitjad,» rääkis ta.

Kui autojuht eirab peatumismärguannet, on see politseile väga stressirohke olukord ning siis ei jää korrakaitsjatele palju valikuvariante.

Facebook
Comments 14

Märksõnad

Tagasi üles