Sisukord
Arvamus
Tänane leht
29.06.2020
Eesti Eesti lühiuudised EKRE sihib nüüd peaministritooli (32) Üle Eesti liikus salapärane radioaktiivne pilv (22) Rahvaloenduse meetod selgub sügisel (1) Maasikatalud kutsuvad appi saaki päästma (19) Talu, kus korjatakse maasikaid oma raha eest (1) Majandus Väikepruulide ja õlletöösturite vahelt jooksis läbi must kass (5) Majanduse lühiuudised Endine USA merejalaväelane teeb Eestis kanepiõliäri Maailma suurfirmad keeravad järjepanu Facebookile selja (14) Välismaa PÕHJALA VAADE ⟩ Poliitikute kemplemine kõigutab rootslaste usaldust (6) Välismaa lühiuudised Trump tõrjub jutte Kremli ja Talibani sobingust Afganistanis (3) Koroonanakkusjuhtude arv maailmas ületas 10 miljoni piiri Saksa eurosaadik: Saksamaa võiks ELi eesistujana Eesti nõu kuulata Hispaania uus viiruspuhang ähvardab rändavaid hooajatöölisi (1) Arvamus Juhtkiri ⟩ EKRE jätkab pereteatrina (48) Kommentaar ⟩ Aimar Altosaar: naudime Balti mulli (1) Maarja Vaino: tänapäeva šigaljovlus (24) Aleksei Jevgrafov: Ida-Virumaad üleöö roheliseks ei võõpa (3) Hendrik Voll: tööturu signaalid (1) Tiit Kerem: odava töö hind (1) Tarmo Pikner: Ameerikale järele Kultuur Raamist väljas. Kas on olemas rassistlikku kunsti? (30) Kultuuri lühiuudised Veepüstolitega trikoovooru vastu Sport Adamo: kaheksast rallist piisaks täisväärtuslikuks hooajaks Viimased pingutused ja WRC-etapp võib jõuda Eestisse (1) Kergejõustikuliit püüab Audenteses muutuste tuules uut süsteemi juurutada Tartu Urmas Klaas: Tartu – linn inimeste jaoks Surmalõks piiritajatele (4) Siiri Laidla: ideaalmaastik Tabivere hooldekodu läheb kinni küsimusega, kas võinuks teha teisiti Suvel pakub toitlustaja peredele tasuta suppi Tartu lühiuudised (1) Veevärk sulges rikutud puhasti tõttu keemiatehase kanalisatsiooni (1) Värvitud Tartu Linnamatk põrgupalavuses sillast sillani Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tarmo Pikner: Ameerikale järele

2 min lugemist
  • Püstolit vööle pannes on inimene valmis teist tapma.
  • Ameerikas on relvakandmisel hoopis teine ajalooline taust.
  • Lihula mõrvastseenid on selgelt matkitud Ameerika filmist.
Tarmo Pikner. FOTO: ERIK PROZES/PM/SCANPIX BALTICS

Kust tuleb soov omada ja kanda taparelva, kirjutab Lihula mõrtsukatöö valguses kolumnist Tarmo Pikner.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tõotatud maal Ameerikas on elu suubunud tavapärastesse rööbastesse. Statistiliselt tapavad politseinikud endiselt sõnakuulmatuid, nii musti kui ka valgeid, Trump tembutab jälle ja koroonaviirus laastab. Meie koduvillase Väike-Ameerika – Lihula – tapatööst tilgub aga ikka veel uudiseid ja arvamusi. Iseäranis silmatorkavad on relvahoolikud, asunud võitlusse õiguse eest inimeste hävitamiseks mõeldud tapariistade omamiseks.

Vabandan ette relvaekspertide ja keeleinspektorite ees, et lihtsuse mõttes nimetan torust väljalendavate kuulitaoliste esemetega relvi püstoliteks, püssideks ja kahuriteks. Kõik need on mõeldud vaenlase tehnika ja elavjõu hävitamiseks (poliitikud ütlevad, et heidutuseks, kuid torust välja lendav kuul on tehtud just selline, et see tapaks). Nimetatud torurelvadest on ainult üks, mis on tehtud inimese tapmiseks ja mis tapabki ainult inimest: see on püstol. Sellega ei saa hävitada mitte midagi muud peale teise elu.

27.06.2020 30.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto