Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
29.06.2020
Eesti Eesti lühiuudised EKRE sihib nüüd peaministritooli (32) Üle Eesti liikus salapärane radioaktiivne pilv (22) Rahvaloenduse meetod selgub sügisel (1) Maasikatalud kutsuvad appi saaki päästma (19) Talu, kus korjatakse maasikaid oma raha eest (1) Majandus Väikepruulide ja õlletöösturite vahelt jooksis läbi must kass (5) Majanduse lühiuudised Endine USA merejalaväelane teeb Eestis kanepiõliäri Maailma suurfirmad keeravad järjepanu Facebookile selja (14) Välismaa PÕHJALA VAADE ⟩ Poliitikute kemplemine kõigutab rootslaste usaldust (6) Välismaa lühiuudised Trump tõrjub jutte Kremli ja Talibani sobingust Afganistanis (3) Koroonanakkusjuhtude arv maailmas ületas 10 miljoni piiri Saksa eurosaadik: Saksamaa võiks ELi eesistujana Eesti nõu kuulata Hispaania uus viiruspuhang ähvardab rändavaid hooajatöölisi (1) Arvamus Juhtkiri ⟩ EKRE jätkab pereteatrina (48) Kommentaar ⟩ Aimar Altosaar: naudime Balti mulli (1) Maarja Vaino: tänapäeva šigaljovlus (24) Aleksei Jevgrafov: Ida-Virumaad üleöö roheliseks ei võõpa (3) Hendrik Voll: tööturu signaalid (1) Tiit Kerem: odava töö hind (1) Tarmo Pikner: Ameerikale järele Kultuur Raamist väljas. Kas on olemas rassistlikku kunsti? (30) Kultuuri lühiuudised Veepüstolitega trikoovooru vastu Sport Adamo: kaheksast rallist piisaks täisväärtuslikuks hooajaks Viimased pingutused ja WRC-etapp võib jõuda Eestisse (1) Kergejõustikuliit püüab Audenteses muutuste tuules uut süsteemi juurutada Tartu Urmas Klaas: Tartu – linn inimeste jaoks Surmalõks piiritajatele (4) Siiri Laidla: ideaalmaastik Tabivere hooldekodu läheb kinni küsimusega, kas võinuks teha teisiti Suvel pakub toitlustaja peredele tasuta suppi Tartu lühiuudised (1) Veevärk sulges rikutud puhasti tõttu keemiatehase kanalisatsiooni (1) Värvitud Tartu Linnamatk põrgupalavuses sillast sillani Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu lühiuudised

2 min lugemist
Uus mänguväljak Annelinnas. FOTO: Rutt Piir

Vabaduse puiesteel peatus kuueks nädalaks autoliiklus

Tartu kesklinna keskseimast tänavast saab peaaegu kuueks nädalaks Autovabaduse puiestee, et meelitada tartlasi kesklinna turvaliselt aega veetma. Eilsest 6. augustini on autoliiklusele suletud Vabaduse puiestee lõik kaubamaja ristmikust Kaarsillani. Liiklus käib sel ajal Narva maantee kaudu.

Autodele on tagatud juurdepääs kaubamaja, Turu ja Magistri tänava parklatesse. Narva maanteele on ajutiselt suunatud bussiliinid nr 6, 7 ja 13 ning ööliinid 21 ja 22. Seni ei peatu bussid Raeplatsi ja Vabaduse puiestee peatuses, Palmihoone peatus on ajutiselt viidud Laiale tänavale. Kesklinna poole sõites peatuvad Vene peatuses ainult liinide nr 7 ja 13 bussid.

Vabaduse puiestee taksoparkla taksodele luuakse kohad Kaarsilla lähedal asuva Raeplatsi bussipeatuse juurde ning kaubamaja parklasse.

Autovabaduse puiestee külastajaid ootavad muu hulgas kiigelabürint, rannabaar, välilugemissaal, piknikualad, mitmekülgse taimestikuga niidukastid, tänavatoiduautod, koosolekuala, turu- ja täikaplats, pinksilaud, korvpalliplats, minigolf ja välikino. See piirkond on külastajaile valla 3. juulist 2. augustini pühapäevast neljapäevani kuni kella 22ni, reedeti ja laupäeviti aga kuni kella 0.30ni. TPM

Annelinnas avatakse uus mängu- ja puhkeala

Täna on Tartu linna päev, mille puhul avatakse Kaunase 58a haljasalal uus mängu- ja puhkepaik, mis pakub vaba aja veetmise võimalusi nii lastele kui ka täiskasvanuile.

Puhkealal on terviserada seenioridele, liikumisteed pisematele jalgratturitele ning asfaltpinnad on kaetud mängudega. Lapsed saavad ohutut liiklemist õppida väljakut ümbritseval asfaltteel, mis on tähistatud teekattemärgistuste ja liiklusmärkidega.

Lustijaid ootavad ka püramiidkarussell, ronimistorn liumäe ja pesakiigega, pinnabatuut, tasakaalurada, keerutustool ja kummisfäärid.

Täna kell 14 toimuval avamisel tutvustab atraktsioone Tartu ülikooli liikumislabori ekspert Maarja Kalma. TPM

Rannavalvurid päästsid Anne kanalist uppumisohtu sattunud poisi

Laupäeva keskpäeval päästsid G4S rannavalvurid Anne kanali paadisilla juures viieaastase poisi, kes ei jaksanud end veepinnal hoida ega suutnud enam hingata. Lapse ema oli samal ajal poes ja last valvata lubanud naisterahvas lapse ohtusattumist ei märganud. TPM

Seotud lood
27.06.2020 30.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto