L, 28.01.2023

Väikepruulide ja õlletöösturite vahelt jooksis läbi must kass

Lennart Ruuda
, reporter
Väikepruulide ja õlletöösturite vahelt jooksis läbi must kass
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
Põhjala pruulikoja juhi Enn Pareli sõnul oli suurte õlletöösturite nende vastu pöördumine löök alla poole vööd. 
Põhjala pruulikoja juhi Enn Pareli sõnul oli suurte õlletöösturite nende vastu pöördumine löök alla poole vööd. Foto: Tairo Lutter

Kui veel aasta tagasi püüdsid väikepruulid ja suured õlletootjad omavahel hästi läbi saada, siis mullu sügisel läksid suusad risti. «See oli meile löök allapoole vööd,» tunnistas Põhjala pruulikoja asutaja ja juht Enn Parel Kuku raadio saates «Majandusruum».

Koer on maetud aktsiisiseadusesse. Väikesed õlletootjad on aastaid rääkinud, et nad tahaksid maksta vähem aktsiisi. Eelmise aasta lõpus kandiski nende lobi vilja. Valitsus otsustas, et need tootjad, kes pruulivad aastas kuni 1,5 miljonit liitrit õlut, saavad aktsiisi­maksult 50 protsenti soodustust. Varem oli piir 600 000 liitri juures. Selline «maksukingitus» aitab kokku hoida sadu tuhandeid eurosid aastas.

Näiteks Eesti suurim väikeõllevabrik Põhjala pruulis mullu juba veidi üle miljoni liitri õlut. Seetõttu olid just nemad need, kes seadusemuudatust kõige agaramalt tagant tõukasid. See ei läinud Enn Pareli sõnul aga sugugi valutult, sest neile töötas vastu Eesti Õlletootjate Liit, mille taga seisavad Saku ja A. Le Coq.

Märksõnad
Tagasi üles