N, 2.02.2023

Koroonanakkusjuhtude arv maailmas ületas 10 miljoni piiri

Koroonanakkusjuhtude arv maailmas ületas 10 miljoni piiri
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kaitserõivastes tervishoiutöötajad Indias Mumbai linna slummis. Riigis on viimasel ajal järsult kasvanud koroonaviirusega nakatumine. 
Kaitserõivastes tervishoiutöötajad Indias Mumbai linna slummis. Riigis on viimasel ajal järsult kasvanud koroonaviirusega nakatumine. Foto: Ashish Vaishnav/Zumapress.com/Scanpix
  • Koroonanakkuste kasvu veavad praegu Lõuna-Ameerika ja Kariibi mere riigid.
  • Kiire nakatunute arvu kasv on ka Aasias, seda eelkõige Indias.
  • WHO hoiatab samas, et Euroopaski pole oht möödas.
  • Seda kinnitavad näiteks ka uued puhangud Ühendkuningriigis ja Tšehhis.

Kinnitust leidnud Covid-19-juhtumite arv maailmas ületas eile kümne miljoni piiri, pool nakkusjuhtudest langeb Ameerika Ühendriikide ja Euroopa arvele.

Eile õhtuks oli Johns Hopkinsi ülikooli andmeil maailmas koroonaviirusega nakatunud vähemalt 10 016 000 inimest, kellest ligi pool miljonit ehk umbes 499 500 on surnud.

Euroopas on registreeritud üle 2 637 000 nakatumise ja ligi 196 000 surma. Ühendriikides on koroonaviirus tuvastatud enam kui 2 510 000 inimesel, Covid-19sse on surnud üle 125 000 inimese.

Alates 21. juunist on nakkusjuhtude arv maailmas kiiresti kasvanud – viimase kuue päevaga lisandus miljon uut juhtu.

Kõige kiiremini levib uus koroonaviirus Ladina-Ameerika ja Kariibi mere riikides. 21.–27. juunini lisandus selles regioonis üle 408 000 uue nakkusjuhu, samas kui USAs ja Kanadas tuvastati ligi 254 000 ning Euroopas ligi 122 000 juhtumit.

Aasias on samuti näha nakkusjuhtumite arvu kasvu, seda eriti Indias, kus neid on registreeritud ligi 529 000. Umbes 118 000 lisandus viimase seitsme päevaga.

Euroopas on viimase kuu jooksul lisandunud alla 20 000 juhtumi päevas, kuid Maailma Tervishoiuorganisatsioon (WHO) on hoiatanud selle arvu märkimisväärse kasvu eest ja mitmel pool on tekkinud uusi koldeid.

Ühendkuningriigi valitsuse plaanile 4. juulist riik taas rohkem avada andis hoobi suur nakkuspuhang Leicesteri linnas, kus paari nädalaga on teatatud 658 uuest juhtumist. Kasv on seotud viiruse levikuga toidutootmisettevõtetes ja suurte rahvakogunemistega.

Ajaleht The Sunday Times kirjutas, et valitsus taaskehtestab Leicesterile mõne päeva jooksul ranged sulgemismeetmed.

«Leicesterile saadetakse tuge ning tegelikult on tervishoiuminister (Matt Hancock) olnud nädalavahetusel paljudega meist ühenduses, selgitades mõningaid meetmeid, nagu testimise toetamine ja vajaminevad vahendid kohalikule võimule,» ütles riigi siseminister Priti Patel BBC-le.

Ka Tšehhis on viimastel päevadel registreeritud koroonaviirusega nakatunute arvu järsk kasv.

Laupäeval leidis Tšehhis kinnitust 260 uut nakatumist, reedel oli uusi nakatunuid 168 ja neljapäeval 93.

See on suurim uute nakatumiste laine alates 8. aprillist ning arvestada tuleb ka, et nädalavahetusel testitakse tavapärasest vähem inimesi. AFP/BNS/PM

Märksõnad
Tagasi üles