P, 22.05.2022

Brunssumi väejuhatuse ülem: viirus õppusi ei peata

Evelyn Kaldoja
, välisuudistetoimetuse juhataja
Brunssumi väejuhatuse ülem: viirus õppusi ei peata
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kaitsejõud pakkusid koroonakriisi ajal tsiviilelanikkonnale abi, mis oli vajalik ja väga hea, ütleb Brunssumi väejuhatuse ülem kindral Jörg Vollmer.
Kaitsejõud pakkusid koroonakriisi ajal tsiviilelanikkonnale abi, mis oli vajalik ja väga hea, ütleb Brunssumi väejuhatuse ülem kindral Jörg Vollmer. Foto: Konstantin Sednev

Koroonakriisile vaatamata jätkab NATO isegi suurte õppustega, lubas Hollandis asuva Brunssumi väejuhatuse ülem kindral Jörg Vollmer intervjuus Postimehele.

NATO põhjaosa ja lisaks Afganistani missiooni eest vastutava Brunssumi juhtimise võttis Vollmer üle keset Euroopa tõsist koroonakriisi ehk 22. aprillil. Oma esimesele tutvumisreisile vastutusala riikidesse pääses ta alles möödunud nädalal. Sissejuhatuseks võttis ta ette Poola ja kõigi Baltimaade külastamise.

Millal te otsustasite, et käes on aeg taas töö pärast reisima hakata?

Ma pidin järgima riikide reegleid. Algust sain teha siis, kui riigid lubasid mul tulla. Me peame alati järgima nende riikide reegleid, kus meie väed on. Nii et esimesel nädalal, kui võimalus tekkis, kasutasin ma võimalust.

Miks te valisite kõigepealt NATO kirdepiirkonna?

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tartu Postimees
Tagasi üles