Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
01.07.2020
Eesti Helme: ma ei lähe Brüsselisse ega riigikogu esimeheks (25) Kiirgusest teatamine venis jaanipäeva tõttu (6) Eesti lühiuudised Ametist lahkuv Jürilo: minu suurimad toetajad said väga haiget (24) Päts tuleb ränd­rahnuline ja ehk isegi brutaalne (18) Majandus Jaan Puusaag: oleme kogu aeg valvel ja passime võimalusi Majanduse lühiuudised Harju Elektri juht: pääsesime koroonakriisist puhta nahaga Saksamaa suurim finantstehnoloogia edulugu osutus pettuseks Välismaa Trump võis Vene pearaha ülevaate lugemata jätta (1) FOTOD ⟩ Vene referendumil hääletatakse ka kännu otsas (2) Hiina astus Hongkongi allutamiseks jõulise sammu Välismaa lühiuudised Iisrael valmistub Läänekalda alade annekteerimiseks (7) Venemaa ja Hiina koroonapropaganda lööb Euroopas läbi (5) Brunssumi väejuhatuse ülem: viirus õppusi ei peata Arvamus Juhtkiri: Pronkssõduri asemel pärg Pätsile! (32) Mart Raudsaar: maski kandmine võiks olla sotsiaalne norm (14) Sven Sester: kaubalaevad Eesti lipu alla (1) Loretta Kruusimäe: bürokraatia, vabandused ja õigustused Johann-Christian Põder: samasooliste inimeste abielu seadustamine tugevdab abielu institutsiooni (54) Merle Jääger: kõigi maade solvunud, ühinege! (67) Tõlkes leitud Eesti: aiast ja aiaaugust Kultuur Kultuuri lühiuudised «7 linna muusika» Ida-Virumaal soosib siseturismi Tallinna Biennaal: inimkogemus kui osa kunstist INTERVJUU ⟩ Javier Bardemi reis hullumeelsuse piirile Sport Spordi lühiuudised Kirdi õlg paraneb jõudsalt, ent võistlusvormi jõudmine võtab veel aega (3) Tallinna hipodroomi lõbusad lood: lakka ronivad hobused, mustlaste rünnak ja hiiglased Venemaalt Tartu Karl Pütsepp: autovabadus ja mitmekesisem linn (2) Stepan Karja: autoliiklust piirates mõelgem ubade jaotumuse seadusele (2) Kohtunik: noor mees kaotas elu täiesti tühiste asjade pärast Politsei uurib, kas äsjase Ihaste tulekahju põhjustas süütamine Kvartali keskus võib saada kaks lisakorrust Omavoliliselt Jänese matkarajale kaevatud kanalite aeg saab läbi Klaverist sai uus tartlane ja ära jäänud laulud ei jäänudki ära Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kvartali keskus võib saada kaks lisakorrust

2 min lugemist
Kvartali keskusele kavandatakse kaht lisakorrust. Eskiislahenduse järgi ehitamisel oleks keskusel seitse maapealset korrust. FOTO: Kadarik, Tüür. Arhitektid.

Kvartali keskus Riia 2 krundil on Turu tänava poolt vaadates viiekorruseline, Aleksandri tänava poolt neljakorruseline, kuid eile algatas Tartu linnavalitsus TTK Kultuurikeskus OÜ taotlusel detailplaneeringu kahekorruselise pealeehitise rajamiseks. Hoone brutopinnale lisanduks nii umbes 9500 ruutmeetrit, ehitisealune pindala ei muutu.

Suur klaastahukas

Tartu linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna juhataja Urmas Ahven selgitas, et jutt on eeskätt uutest bürooruumidest.

Pealeehitis soovitakse linnavalitsuse selgitusel lahendada ühtse horisontaalse mahuna, mis on tõstetud olemasolevate liigendatud fassaadide kohale. Kuues korrus on fassaadi suhtes tagasiastega, viimane korrus toetub postidele. Plaanis on rajada klaasfassaad, mis koosneb ühtlustatud väljanägemisega läbipaistvast ja läbipaistmatust osast. Detailplaneeringu algatamise taotlus toetub OÜ Kadarik Tüür Arhitektid koostatud arhitektuursele eskiislahendusele.

Meie suured arengueesmärgid on, et kesklinn elaks ja siin oleks palju tegevust, ütles Reno Laidre.

Kvartali krunt Turu, Riia, Aleksandri ja Soola tänava vahel on üle 10 000 ruutmeeri, hoones on kaks maa-alust ja viis maapealset korrust ning 54 611 ruutmeetrit netopinda.

Üldplaneeringu kohaselt pole kesklinnas üldpõhimõttena lubatud madalamaid kui kolmekorruselisi ja kõrgemaid kui kuuekorruselisi hooneid ehitada. Urmas Ahven ütles, et praegusel juhul on soov rajada seitse korrust ja ei ole selgelt sõnastatud, millal selliseid erisusi lubatakse.

Linna huvid

Abilinnapea Reno Laidre lisas, et linnavalitsusel on õigus seda kaaluda.

«Meil on vara rääkida lahendusest, aga me algatame üldplaneeringuga kooskõlas oleva detailplaneeringu – nagu üldplaneering ütleb, nii tuleb teha. Teatud mahus ja teatud juhtudel võib suuremat kõrgust kaaluda,» ütles Laidre. «Meie suured arengueesmärgid on, et kesklinn elaks ja siin oleks palju tegevust, maad on aga kesklinnas vähe. Selleks oleme kesklinna tihendanud, Holmile võiks kunagi elu tulla, Sadama kvartali arhitektuurivõistlus on tehtud, kaubamaja on lubanud teha katuseterrassi. Meie arust aitaks see strateegiliste eesmärkide täitmisele kaasa. Planeeringu algatamine ei tähenda kehtestamist. Nüüdse detailplaneeringuga avame dialoogi ühiskonnas.»

Seotud lood
30.06.2020 02.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto