Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
01.07.2020
Eesti Helme: ma ei lähe Brüsselisse ega riigikogu esimeheks (25) Kiirgusest teatamine venis jaanipäeva tõttu (6) Eesti lühiuudised Ametist lahkuv Jürilo: minu suurimad toetajad said väga haiget (24) Päts tuleb ränd­rahnuline ja ehk isegi brutaalne (18) Majandus Jaan Puusaag: oleme kogu aeg valvel ja passime võimalusi Majanduse lühiuudised Harju Elektri juht: pääsesime koroonakriisist puhta nahaga Saksamaa suurim finantstehnoloogia edulugu osutus pettuseks Välismaa Trump võis Vene pearaha ülevaate lugemata jätta (1) FOTOD ⟩ Vene referendumil hääletatakse ka kännu otsas (2) Hiina astus Hongkongi allutamiseks jõulise sammu Välismaa lühiuudised Iisrael valmistub Läänekalda alade annekteerimiseks (7) Venemaa ja Hiina koroonapropaganda lööb Euroopas läbi (5) Brunssumi väejuhatuse ülem: viirus õppusi ei peata Arvamus Juhtkiri: Pronkssõduri asemel pärg Pätsile! (32) Mart Raudsaar: maski kandmine võiks olla sotsiaalne norm (14) Sven Sester: kaubalaevad Eesti lipu alla (1) Loretta Kruusimäe: bürokraatia, vabandused ja õigustused Johann-Christian Põder: samasooliste inimeste abielu seadustamine tugevdab abielu institutsiooni (54) Merle Jääger: kõigi maade solvunud, ühinege! (67) Tõlkes leitud Eesti: aiast ja aiaaugust Kultuur Kultuuri lühiuudised «7 linna muusika» Ida-Virumaal soosib siseturismi Tallinna Biennaal: inimkogemus kui osa kunstist INTERVJUU ⟩ Javier Bardemi reis hullumeelsuse piirile Sport Spordi lühiuudised Kirdi õlg paraneb jõudsalt, ent võistlusvormi jõudmine võtab veel aega (3) Tallinna hipodroomi lõbusad lood: lakka ronivad hobused, mustlaste rünnak ja hiiglased Venemaalt Tartu Karl Pütsepp: autovabadus ja mitmekesisem linn (2) Stepan Karja: autoliiklust piirates mõelgem ubade jaotumuse seadusele (2) Kohtunik: noor mees kaotas elu täiesti tühiste asjade pärast Politsei uurib, kas äsjase Ihaste tulekahju põhjustas süütamine Kvartali keskus võib saada kaks lisakorrust Omavoliliselt Jänese matkarajale kaevatud kanalite aeg saab läbi Klaverist sai uus tartlane ja ära jäänud laulud ei jäänudki ära Meelelahutus Koomiks Sudoku

Politsei uurib, kas äsjase Ihaste tulekahju põhjustas süütamine

1 min lugemist
Ihaste maja sai tulekahjus rängalt kannatada. Tegemist on hoonega, mille kõrvalkinnistu põleng nõudis talvel viis elu. FOTO: Margus Ansu

Möödunud neljapäeval, 25. juunil kell 3.43 teatati häirekeskusele tulekahjust Tartus Männimetsa teel, kus põles majaga kokku ehitatud abihoone ehk suur klaasitud veranda. Politsei uurib, kas tegemist võis olla süütamisega, ja on algatanud kriminaalmenetluse.

Kaks täiskasvanut ja kaks last väljusid majast iseseisvalt, keegi kannatada ei saanud. Maja sai tule- ja veekahjustusi, puukuur hävis. Tulekahju likvideeriti kella 4.36ks.

Anonüümseks jääda soovinud majaperemees on tänulik selle üle, et keegi pereliikmetest viga ei saanud.

«Väga paljud inimesed on meid praeguseks aidanud ja neid kõiki soovin südamest tänada, selle üle on ka hea meel, et häid inimesi nii palju on,» lisas ta.

Tulekahjus hävis maja klaasitud veranda. FOTO: Margus Ansu

Eeskätt tõstis ta esile naabreid, kes just õnnetuse esimestel tundidel suureks toeks olid ning tõid perele riideid ja hoidsid perekonna kahte koera, kes tulest pääsesid. Kolmas hea asi on see, et maja oli kindlustatud.

Õnnetu kokkusattumus on aga, et põlenud hoone asub üle tee sellest majast, milles talvel juhtus lähiajaloo üks traagilisemaid õnnetusi Tartumaal, kui leekidesse jättis oma elu viieliikmeline perekond.

Seotud lood
30.06.2020 02.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto