Sisukord
Eesti
Tänane leht
01.07.2020
Eesti Helme: ma ei lähe Brüsselisse ega riigikogu esimeheks (25) Kiirgusest teatamine venis jaanipäeva tõttu (6) Eesti lühiuudised Ametist lahkuv Jürilo: minu suurimad toetajad said väga haiget (24) Päts tuleb ränd­rahnuline ja ehk isegi brutaalne (18) Majandus Jaan Puusaag: oleme kogu aeg valvel ja passime võimalusi Majanduse lühiuudised Harju Elektri juht: pääsesime koroonakriisist puhta nahaga Saksamaa suurim finantstehnoloogia edulugu osutus pettuseks Välismaa Trump võis Vene pearaha ülevaate lugemata jätta (1) FOTOD ⟩ Vene referendumil hääletatakse ka kännu otsas (2) Hiina astus Hongkongi allutamiseks jõulise sammu Välismaa lühiuudised Iisrael valmistub Läänekalda alade annekteerimiseks (7) Venemaa ja Hiina koroonapropaganda lööb Euroopas läbi (5) Brunssumi väejuhatuse ülem: viirus õppusi ei peata Arvamus Juhtkiri: Pronkssõduri asemel pärg Pätsile! (32) Mart Raudsaar: maski kandmine võiks olla sotsiaalne norm (14) Sven Sester: kaubalaevad Eesti lipu alla (1) Loretta Kruusimäe: bürokraatia, vabandused ja õigustused Johann-Christian Põder: samasooliste inimeste abielu seadustamine tugevdab abielu institutsiooni (54) Merle Jääger: kõigi maade solvunud, ühinege! (67) Tõlkes leitud Eesti: aiast ja aiaaugust Kultuur Kultuuri lühiuudised «7 linna muusika» Ida-Virumaal soosib siseturismi Tallinna Biennaal: inimkogemus kui osa kunstist INTERVJUU ⟩ Javier Bardemi reis hullumeelsuse piirile Sport Spordi lühiuudised Kirdi õlg paraneb jõudsalt, ent võistlusvormi jõudmine võtab veel aega (3) Tallinna hipodroomi lõbusad lood: lakka ronivad hobused, mustlaste rünnak ja hiiglased Venemaalt Tartu Karl Pütsepp: autovabadus ja mitmekesisem linn (2) Stepan Karja: autoliiklust piirates mõelgem ubade jaotumuse seadusele (2) Kohtunik: noor mees kaotas elu täiesti tühiste asjade pärast Politsei uurib, kas äsjase Ihaste tulekahju põhjustas süütamine Kvartali keskus võib saada kaks lisakorrust Omavoliliselt Jänese matkarajale kaevatud kanalite aeg saab läbi Klaverist sai uus tartlane ja ära jäänud laulud ei jäänudki ära Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ametist lahkuv Jürilo: minu suurimad toetajad said väga haiget

4 min lugemist
Merike Jürilo sõnul said tema lähedased kriisi ajal haiget. «Aga kui lõpuks kuulsid, et ma ära tulen, olid õnnelikud,» lisas ta. FOTO: Raul Mee

Intervjuus Postimehele rääkis täna terviseameti juhi kohalt lahkuv Merike Jürilo (51), et vastupidiselt avalikkuses juurdunud arvamusele, nagu oleks Saaremaa võrkpallimängule rohelise tule andnud terviseamet, põhines see sotsiaalministeeriumis toimunud ümarlaual vastu võetud otsusel, et ürituste korraldamist ei keelata. Jutuajamisest Jüriloga selgus ka, et perearstikriisi ei saa lahendada terviseamet, selle võti asub sotsiaalministeeriumi käes.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Heidame pilgu korraks tagasi – mis kõigepealt meenub?

Peab ütlema, et siin üleval on olnud tuuline ja töine. Kui ma istusin kolm aastat tagasi esimesel juhtkonna nõupidamisel, rullus mulle ootamatult lahti pilt, nagu oleks laua ääres olnud mitu erinevat maailma. Seitse aastat enne seda ühendati terviseameti alla mitu asutust ja need ei olnudki sulandunud. Hakkasime siis tervikut kokku panema, et pole vahet, kas keegi töötab nakkus- või tervishoiuosakonnas. Algusest peale kuni lõpuni olid arutusel tõsised probleemid.

Kuidas pingetest vabaks saate?

Mulle meeldib koduaias askeldada ja pilte teha – õppisin fotograafiat plikana isa kõrvalt. Tahaksin rohkem aega veeta metallikunstnikust ämmaga, kelle juures ateljees on mul oma koht koos jootekolvi, viilide ja tangidega, paljud tööd on pooleli.

30.06.2020 02.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto