Sisukord
Maa Elu
Postimees
02.07.2020
Eesti Amet variseb koost (32) Autorite ühingu paleepööre õnnestus (1) Eesti lühiuudised Riik võtab haigetelt lastelt toetusi (15) Pätsi monumendi autor: hoidusime teadlikult aiapäkapiku moodi asjast (23) Droon Ämari lennubaasis Monogaamne heletilder, keda inimene tänavalt ei tunne Majandus Suurettevõtted alustasid boikotti Facebookile (4) Majanduse lühiuudised Eesti kolmas õlletootja lõpetab pruulimise (7) Eesti idufirma kaasas ligi 14 miljonit eurot (2) Välismaa Erdoğan tahab Hagia Sofia taas mošeeks muuta (1) Välismaa lühiuudised Kommentaar ⟩ Merkeli lõpuspurt Euroopas Saksa eliitüksus saab äärmusluse tõttu viimase võimaluse (14) Arvamus Juhtkiri: olla suur ja vastutada (5) Marica Lillemets: magusad miljardid (19) Rainer Osanik: rahapesu tõkestamisest Linda Lainvoo: Päts kui sümbol (3) Kalev Stoicescu: uus Jalta ja kuuendik planeedist (28) Ivo Lasn: välistudengeid on tarvis (3) Kultuur Näitus: Arvo Pärt avab end publikule väga intiimselt Tunded Pärdi Keskuses: mõte hajub, aga ei kao «Ukuaru valss» jõudis heliplaadile Mida sisaldab Arvo Pärdi 85. sünnipäeva aasta Sport FIFA jagab vutimaailmale 1,5 miljardit dollarit, Eesti saab sellest vähemalt tuhandiku Spordi lühiuudised Nõmme Kalju võitles Levadia vastu viigi välja Sander Raieste pärast Baskonia võitu: kahju, et ei õnnestunud ka Kaleviga Eesti meistriks tulla! Eesti 3x3-korvpallikoondised pääsesid EM-finaalturniirile Reis Suur sõbralik Sudaan (1) Reisi lühiuudised Maa Elu Rajuvihm võib õrnale viljakõrrele suurt kahju teha Värske köögivilja krõbe hind sulab juulis üha soodsamaks (3) Varuplaan on vahel paremgi Kihnu elab suvel külastajate rütmis Kihnu kört räägib rohkem kui Instagrami pilt Vingugaasiandur: sul polegi nohu, hoopis ahi vajab parandamist Kartulit keeda ja küpseta koos koorega Lindude vastu saab abi peletist Koduaias kasvavad seened, mida saab kohe praadida Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rajuvihm võib õrnale viljakõrrele suurt kahju teha

3 min lugemist
Viljapõllud värvuvad hirmuäratava kiirusega kollaseks. Kuumalaines arenes vili paratamatult kiiremas tempos ja tera jääb väiksemaks, sest saak saab liiga kiiresti valmis. FOTO: Arvo Meeks/Lõuna-Eesti Postimees

Kui tänavune soe talv ei teinud Viljandi- ja Järvamaal teravilja kasvatavat Mägede OÜ juhti Raido Allsaart millegagi murelikuks, siis põuaseks kiskuv suve algus küll. Eriti ruttu näitab kuuma mõju välja talioder, teised kultuurid veel mitte, aga kuumus mõjub kõigile. „Kuigi kevad on põllumeest hoidnud ja teraviljapõllud näevad head välja, siis kuumalaines on vili paratamatult hakanud kiiremini kasvama ja tera jääb väiksemaks, sest saak saab liiga kiiresti valmis,” selgitas Allsaar.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Allsaar usub, et äsja lõppenud kuumalaines kaotas ta põllumehele soodsa kevade järel loodetud taliodrasaagist kümme protsenti. Võib veelgi kaotada, kui äike saabub tormiste vihmahoogudega. Nii ootab ta äikest rohkem kaasneva jaheduse pärast. Vihma on ka tarvis, aga pigem rahulikult sadades. Rajuvihm võib praegusele õrnale viljakõrrele suurt kahju teha.

„Kui tuleb äikesevihm korralikuga maruga, siis lööb taliodra maha ja pikali ka praeguse varajase odra. Seda enam püsti ei saagi, siis kaotame juba kuni poole saagist,” arutles mees mõtlikult taevasse vaadates. „Ja siis pole vahet, kui palju olen pannud kasvuregulaatorit ja kasvutugevdajat. Võib öelda, et enda panuse heasse saaki andsin pritsimiste ja väetamistega enne jaanipäeva, nüüd on kõik ilmataadi käes ja jääb loota, et tal pole meile suuri üllatusi varuks.”

01.07.2020 03.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto