Sisukord
Maa Elu
Postimees
02.07.2020
Eesti Amet variseb koost (32) Autorite ühingu paleepööre õnnestus (1) Eesti lühiuudised Riik võtab haigetelt lastelt toetusi (15) Pätsi monumendi autor: hoidusime teadlikult aiapäkapiku moodi asjast (23) Droon Ämari lennubaasis Monogaamne heletilder, keda inimene tänavalt ei tunne Majandus Suurettevõtted alustasid boikotti Facebookile (4) Majanduse lühiuudised Eesti kolmas õlletootja lõpetab pruulimise (7) Eesti idufirma kaasas ligi 14 miljonit eurot (2) Välismaa Erdoğan tahab Hagia Sofia taas mošeeks muuta (1) Välismaa lühiuudised Kommentaar ⟩ Merkeli lõpuspurt Euroopas Saksa eliitüksus saab äärmusluse tõttu viimase võimaluse (14) Arvamus Juhtkiri: olla suur ja vastutada (5) Marica Lillemets: magusad miljardid (19) Rainer Osanik: rahapesu tõkestamisest Linda Lainvoo: Päts kui sümbol (3) Kalev Stoicescu: uus Jalta ja kuuendik planeedist (28) Ivo Lasn: välistudengeid on tarvis (3) Kultuur Näitus: Arvo Pärt avab end publikule väga intiimselt Tunded Pärdi Keskuses: mõte hajub, aga ei kao «Ukuaru valss» jõudis heliplaadile Mida sisaldab Arvo Pärdi 85. sünnipäeva aasta Sport FIFA jagab vutimaailmale 1,5 miljardit dollarit, Eesti saab sellest vähemalt tuhandiku Spordi lühiuudised Nõmme Kalju võitles Levadia vastu viigi välja Sander Raieste pärast Baskonia võitu: kahju, et ei õnnestunud ka Kaleviga Eesti meistriks tulla! Eesti 3x3-korvpallikoondised pääsesid EM-finaalturniirile Reis Suur sõbralik Sudaan (1) Reisi lühiuudised Maa Elu Rajuvihm võib õrnale viljakõrrele suurt kahju teha Värske köögivilja krõbe hind sulab juulis üha soodsamaks (3) Varuplaan on vahel paremgi Kihnu elab suvel külastajate rütmis Kihnu kört räägib rohkem kui Instagrami pilt Vingugaasiandur: sul polegi nohu, hoopis ahi vajab parandamist Kartulit keeda ja küpseta koos koorega Lindude vastu saab abi peletist Koduaias kasvavad seened, mida saab kohe praadida Meelelahutus Koomiks Sudoku

Koduaias kasvavad seened, mida saab kohe praadida

4 min lugemist
Kõige parem müügiartikkel on austerserviku mütseel, sest seda seent teatakse hästi. FOTO: Erakogu

Seeneniidistikku sisaldavate toodetega kaupleva ettevõtte vedaja Kairi Kongi on üllatunud – kui varem kasvas mütseeli müük stabiilselt, siis koroonaaeg kergitas tellimist ligemale kümme korda.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Viie seeneliigi mütseeli müüva Mycoland looja Kairi Kongi valmisseeni ei müü. Põhilised müügiartiklid on seeneniidistik ja seenepakud. „Olen kasvatanud ka seeni, ent seente valmimist välistingimustes on raske prognoosida, sest see sõltub temperatuurist ja niiskusest,” selgitas seenekasvatuse asjatundja.

Kes tahab kodus sellega tegeleda, sel on hea teada, et kõiki müügil olevatest mütseelidest kasvavaid seeni saab süüa kupatamata – neid saab kohe praadida ja süüa. Ükski pole mürgine, kuigi mõne inimese seedimine on siiski seente suhtes tundlik. Kongi on suur seenesõber. „Olen lapsest saati palju metsas käinud. Ema ja tädi õpetasid mind seeni tundma. Seened on minu kirg.”

01.07.2020 03.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto