Sisukord
Maa Elu
Postimees
02.07.2020
Eesti Amet variseb koost (32) Autorite ühingu paleepööre õnnestus (1) Eesti lühiuudised Riik võtab haigetelt lastelt toetusi (15) Pätsi monumendi autor: hoidusime teadlikult aiapäkapiku moodi asjast (23) Droon Ämari lennubaasis Monogaamne heletilder, keda inimene tänavalt ei tunne Majandus Suurettevõtted alustasid boikotti Facebookile (4) Majanduse lühiuudised Eesti kolmas õlletootja lõpetab pruulimise (7) Eesti idufirma kaasas ligi 14 miljonit eurot (2) Välismaa Erdoğan tahab Hagia Sofia taas mošeeks muuta (1) Välismaa lühiuudised Kommentaar ⟩ Merkeli lõpuspurt Euroopas Saksa eliitüksus saab äärmusluse tõttu viimase võimaluse (14) Arvamus Juhtkiri: olla suur ja vastutada (5) Marica Lillemets: magusad miljardid (19) Rainer Osanik: rahapesu tõkestamisest Linda Lainvoo: Päts kui sümbol (3) Kalev Stoicescu: uus Jalta ja kuuendik planeedist (28) Ivo Lasn: välistudengeid on tarvis (3) Kultuur Näitus: Arvo Pärt avab end publikule väga intiimselt Tunded Pärdi Keskuses: mõte hajub, aga ei kao «Ukuaru valss» jõudis heliplaadile Mida sisaldab Arvo Pärdi 85. sünnipäeva aasta Sport FIFA jagab vutimaailmale 1,5 miljardit dollarit, Eesti saab sellest vähemalt tuhandiku Spordi lühiuudised Nõmme Kalju võitles Levadia vastu viigi välja Sander Raieste pärast Baskonia võitu: kahju, et ei õnnestunud ka Kaleviga Eesti meistriks tulla! Eesti 3x3-korvpallikoondised pääsesid EM-finaalturniirile Reis Suur sõbralik Sudaan (1) Reisi lühiuudised Maa Elu Rajuvihm võib õrnale viljakõrrele suurt kahju teha Värske köögivilja krõbe hind sulab juulis üha soodsamaks (3) Varuplaan on vahel paremgi Kihnu elab suvel külastajate rütmis Kihnu kört räägib rohkem kui Instagrami pilt Vingugaasiandur: sul polegi nohu, hoopis ahi vajab parandamist Kartulit keeda ja küpseta koos koorega Lindude vastu saab abi peletist Koduaias kasvavad seened, mida saab kohe praadida Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vingugaasiandur: sul polegi nohu, hoopis ahi vajab parandamist

4 min lugemist
Mati Malm restaureerib Carl Robert Jakobsoni ehitada lastud kaminat. FOTO: Toomas Šalda

Paljud ahjude-pliitide vead tulevad nüüd välja seetõttu, et hiljuti on elamisse paigaldatud vingugaasiandur. Inimesed, kes varem arvasid, et neil on nohu või külmetus, on tänu andurile mõistnud, et ahi, pliit või soojamüür on sedavõrd amortiseerunud, et vingugaas (CO) tungib märkamatult ruumidesse. Kõige tüüpilisem esimene märguanne, et ahi pole korras, on siiski see, et uksesilluse kivid on lahti, uks vajub ettepoole ja loksub.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Viienda ehk kõrgeima kategooria pottseppmeister-restauraator, Tartu Kutsehariduskeskuse koolitaja, pottseppade kutseühingu MTÜ Eesti Pott­sepad juhatuse ja kutseeksamikomisjoni liige, osaühingu Kodu Soojaks pealik Mati Malm restaureerib parasjagu Kurgjal Jakobsoni talumuuseumis ajaloolisi küttekoldeid.

„Kõigepealt tegime ekspertiisi, millised ahjud-kaminad on mõistlik täielikult restaureerida, et neid reaalselt abikütteks või meeleolu loomiseks kasutada, ja millised on targem lõppviimistleda vaid väliselt, et need kestaksid edasi dekoratiivsete elementidena. Huvitavat tööd on siin palju. Põhiküttena on talumuuseumi peahoones maaküte,” kirjeldas mees.

01.07.2020 03.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto