Sisukord
Eesti
Tänane leht
02.07.2020
Eesti Amet variseb koost (32) Autorite ühingu paleepööre õnnestus (1) Eesti lühiuudised Riik võtab haigetelt lastelt toetusi (15) Pätsi monumendi autor: hoidusime teadlikult aiapäkapiku moodi asjast (23) Droon Ämari lennubaasis Monogaamne heletilder, keda inimene tänavalt ei tunne Majandus Suurettevõtted alustasid boikotti Facebookile (4) Majanduse lühiuudised Eesti kolmas õlletootja lõpetab pruulimise (7) Eesti idufirma kaasas ligi 14 miljonit eurot (2) Välismaa Erdoğan tahab Hagia Sofia taas mošeeks muuta (1) Välismaa lühiuudised Kommentaar ⟩ Merkeli lõpuspurt Euroopas Saksa eliitüksus saab äärmusluse tõttu viimase võimaluse (14) Arvamus Juhtkiri: olla suur ja vastutada (5) Marica Lillemets: magusad miljardid (19) Rainer Osanik: rahapesu tõkestamisest Linda Lainvoo: Päts kui sümbol (3) Kalev Stoicescu: uus Jalta ja kuuendik planeedist (28) Ivo Lasn: välistudengeid on tarvis (3) Kultuur Näitus: Arvo Pärt avab end publikule väga intiimselt Tunded Pärdi Keskuses: mõte hajub, aga ei kao «Ukuaru valss» jõudis heliplaadile Mida sisaldab Arvo Pärdi 85. sünnipäeva aasta Sport FIFA jagab vutimaailmale 1,5 miljardit dollarit, Eesti saab sellest vähemalt tuhandiku Spordi lühiuudised Nõmme Kalju võitles Levadia vastu viigi välja Sander Raieste pärast Baskonia võitu: kahju, et ei õnnestunud ka Kaleviga Eesti meistriks tulla! Eesti 3x3-korvpallikoondised pääsesid EM-finaalturniirile Reis Suur sõbralik Sudaan (1) Reisi lühiuudised Maa Elu Rajuvihm võib õrnale viljakõrrele suurt kahju teha Värske köögivilja krõbe hind sulab juulis üha soodsamaks (3) Varuplaan on vahel paremgi Kihnu elab suvel külastajate rütmis Kihnu kört räägib rohkem kui Instagrami pilt Vingugaasiandur: sul polegi nohu, hoopis ahi vajab parandamist Kartulit keeda ja küpseta koos koorega Lindude vastu saab abi peletist Koduaias kasvavad seened, mida saab kohe praadida Meelelahutus Koomiks Sudoku

Amet variseb koost

3 min lugemist
«Usaldus on kahepoolne – kui valitsus meid ei usalda, siis käib see ka vastupidi,» sõnas Martin Kadai ja lisas, et targem annab järele.  FOTO: Tairo Lutter

Keset koroonakriisi eesliinil võidelnud Martin Kadai lahkub terviseametist. Kadai on seega järgmine kõrge riigitöötaja, kes terviseameti ridadest lahkub. Juuni alguses ütles töökoha üles peadirektori asetäitja, nakkushaiguste spetsialist Jelena Tomassova, eile oli viimane päev valitsuse silmis usalduse kaotanud peadirektoril Merike Jürilol.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kadai põhjendabki oma otsust Jürilo tagasikutsumisega, sest valitsusliikmete jutt usalduse kaotusest puudutas ka teda. «Usaldus on kahepoolne – kui valitsus meid ei usalda, siis käib see ka vastupidi. Vastuolud ja segadus päädisid asutuse juhi taandamisega ja ma ei näe võimalust jätkata, sest kriisis olin terviseameti poliitika taga paljuski ka mina.»

5. juulil viimast päeva tööl olev Kadai andis mõista, et valitsus pole tahtnud terviseameti nõu kuulata. «Oleme ajanud seda joont, et tegutseme tasakaalukalt ja tõenduspõhiselt. Väikeses riigis, kus ressursid on piiratud, tuleks teha koostööd. Kui koostööd ei ole, siis, nagu öeldakse, targem annab järele,» kommenteeris Kadai oma lahkumist.

01.07.2020 03.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto