Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
03.07.2020
Eesti Estonia kriisi asub lahendama usaldusisik Valdur Laid: telekomi naasmine pole usutav Kõlvarti reform võtab linnasekretärilt kauase ameti (2) Eesti lühiuudised Mart Helme: presidendina oleksin kõva ütlemisega (60) 79 aastat Tõnissoni arvatavast surma-aastast (2) Suured haugid pääsevad pannilt (10) Majandus Majanduse lühiuudised Nordica juht Erki Urva: kui riigilt abi ei saa, siis pakime pillid kokku (16) Välismaa Venelased hääletasid referendumil seisaku poolt (6) Välismaa lühiuudised Kommentaar ⟩ Trumpi kihk olla Venemaale meele järele ohustab Baltimaade julgeolekut (4) Teadlased hoiatavad pandeemia potentsiaaliga seagripitüve eest Arvamus Juhtkiri: stabiilsus Putini moodi (14) Kommentaar ⟩ Kadri Tammepuu: hüljatud terviseamet (12) VÄITLUS ⟩ Kas Rail Baltic praegusel kujul on põhjendatud? (28) Lauri Mälksoo: «Putini pakike» Andrus Karnau: Astravetsi konflikti tamm (2) Urmas Nemvalts: päeva karikatuur Kultuur Kui põhjuseks pole armastus, on selleks järelikult raha? Suveauk. Bali saar teiselt poolt vaadatuna «Salmonid. 25 aastat hiljem»: film, mida polnud vaja (1) Sport MM-ralli unistus täitus, kuid palju on veel selgumisel (7) Rally Estonia peab maksma 100 000 eurot Prioriteetide muutus toob ralli Eestisse Eestlased F1-sarjas, Vetteli võimalik vaheaasta ja legendi hääbumine Tartu Tartu lühiuudised Tartu trammiutoopia hääbumine (2) Autovabaduse puiestee paljusid liiklejaid ei ärrita (3) Nikita Hruštšovi külaskäik Eestisse algas Tartust (4) Emajõgi pakub suvepäevadel seiklusi Jüri Laurson: kuhu jäi elektri varustuskindlus? (3) Pille Tsopp-Pagan: Eakate väärkohtlemine jääb sageli varju (1) Ants Kask: rohepesu või ajupesu? (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu trammiutoopia hääbumine

4 min lugemist
Tartu trammiutoopia hääbumine. FOTO: TPM

Kas Tartu vajab trammi, on küsimus, mida on korduvalt küsitud ja millele on korduvalt vastatud. Tartu linnainseneril Mati Raamatul on sellele lihtne vastus: «Igas linnas, kus on inimesi, võiks olla tramm, tramm tekitab häid tundeid. Kui lapsed väikesed olid, tahtsid nad Tallinnas alati trammiga sõita.»

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Linnaplaneerija ja Tartu trammi idee tulihingeline kaitsja Mart Hiob tegi viimase trammisõidu Strasbourgis ja selle kohta on tal vaid kiidusõnu. Ta on üks Tartusse trammivõrgu rajamise tasuvusuuringu autoreid ja veendunud, et trammi pole Tartule mitte ainult vaja, vaid see on ka tasuv ning trammivõrgu rajamine tuleks kajastada ka uues üldplaneeringus, mille eskiisi avalik väljapanek algab 13. juulil.

Kas liiga ambitsioonikas?

02.07.2020 04.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto