Sisukord
Kultuur
Postimees
03.07.2020
Eesti Estonia kriisi asub lahendama usaldusisik Valdur Laid: telekomi naasmine pole usutav Kõlvarti reform võtab linnasekretärilt kauase ameti (2) Eesti lühiuudised Mart Helme: presidendina oleksin kõva ütlemisega (60) 79 aastat Tõnissoni arvatavast surma-aastast (2) Suured haugid pääsevad pannilt (10) Majandus Majanduse lühiuudised Nordica juht Erki Urva: kui riigilt abi ei saa, siis pakime pillid kokku (16) Välismaa Venelased hääletasid referendumil seisaku poolt (6) Välismaa lühiuudised Kommentaar ⟩ Trumpi kihk olla Venemaale meele järele ohustab Baltimaade julgeolekut (4) Teadlased hoiatavad pandeemia potentsiaaliga seagripitüve eest Arvamus Juhtkiri: stabiilsus Putini moodi (14) Kommentaar ⟩ Kadri Tammepuu: hüljatud terviseamet (12) VÄITLUS ⟩ Kas Rail Baltic praegusel kujul on põhjendatud? (28) Lauri Mälksoo: «Putini pakike» Andrus Karnau: Astravetsi konflikti tamm (2) Urmas Nemvalts: päeva karikatuur Kultuur Kui põhjuseks pole armastus, on selleks järelikult raha? Suveauk. Bali saar teiselt poolt vaadatuna «Salmonid. 25 aastat hiljem»: film, mida polnud vaja (1) Sport MM-ralli unistus täitus, kuid palju on veel selgumisel (7) Rally Estonia peab maksma 100 000 eurot Prioriteetide muutus toob ralli Eestisse Eestlased F1-sarjas, Vetteli võimalik vaheaasta ja legendi hääbumine Tartu Tartu lühiuudised Tartu trammiutoopia hääbumine (2) Autovabaduse puiestee paljusid liiklejaid ei ärrita (3) Nikita Hruštšovi külaskäik Eestisse algas Tartust (4) Emajõgi pakub suvepäevadel seiklusi Jüri Laurson: kuhu jäi elektri varustuskindlus? (3) Pille Tsopp-Pagan: Eakate väärkohtlemine jääb sageli varju (1) Ants Kask: rohepesu või ajupesu? (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

«Salmonid. 25 aastat hiljem»: film, mida polnud vaja

3 min lugemist
Ain Lutsepp ja Ita Ever filmi «Salmonid. 25 aastat hiljem.» võtetel.  FOTO: Liisabet Valdoja

Veerand sajandit hiljem äratas Toomas Kirss oma legendaarse telesarja «Salmonid» (1993–1995) tegelased taas elule ja tõi nad kinolinale pealkirja all «Salmonid. 25 aastat hiljem». 

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Salmonite» tegevus leiab aset niisuguses aegruumis, kus Eestil oli Rüütli ja Ilvese vahel veel üks president, võimsa äriperekonna matroon Ella Salmon (Ita Ever). Kirss on öelnud, et tegigi selle filmi Ita Everile sünnipäevakingituseks. Sündmustik keerleb Eesti presidendi ametiraha ümber, mille Venemaa on justkui teatud tingimustel valmis Eestile tagastama.

«Salmoneid» iseloomustab sama, mis Kirsi teisi viimase aja filme «Õigus õnnele» ja «Pilvede all. Neljas õde» (mõlemad 2018, see oli režissöörile viljakas aasta): need on parimal juhul pikaks venitatud ning suurele ekraanile toodud telesarja episoodid. Ka käesolev on film vaid niivõrd, kuivõrd see on üles võetud millegipärast laias, «filmilikus» kaadrisuhetes, mis televiisoris jätab ekraani üla- ja alaserva mustad triibud.

02.07.2020 04.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto