Sisukord
Kultuur
Postimees
03.07.2020
Eesti Estonia kriisi asub lahendama usaldusisik Valdur Laid: telekomi naasmine pole usutav Kõlvarti reform võtab linnasekretärilt kauase ameti (2) Eesti lühiuudised Mart Helme: presidendina oleksin kõva ütlemisega (60) 79 aastat Tõnissoni arvatavast surma-aastast (2) Suured haugid pääsevad pannilt (10) Majandus Majanduse lühiuudised Nordica juht Erki Urva: kui riigilt abi ei saa, siis pakime pillid kokku (16) Välismaa Venelased hääletasid referendumil seisaku poolt (6) Välismaa lühiuudised Kommentaar ⟩ Trumpi kihk olla Venemaale meele järele ohustab Baltimaade julgeolekut (4) Teadlased hoiatavad pandeemia potentsiaaliga seagripitüve eest Arvamus Juhtkiri: stabiilsus Putini moodi (14) Kommentaar ⟩ Kadri Tammepuu: hüljatud terviseamet (12) VÄITLUS ⟩ Kas Rail Baltic praegusel kujul on põhjendatud? (28) Lauri Mälksoo: «Putini pakike» Andrus Karnau: Astravetsi konflikti tamm (2) Urmas Nemvalts: päeva karikatuur Kultuur Kui põhjuseks pole armastus, on selleks järelikult raha? Suveauk. Bali saar teiselt poolt vaadatuna «Salmonid. 25 aastat hiljem»: film, mida polnud vaja (1) Sport MM-ralli unistus täitus, kuid palju on veel selgumisel (7) Rally Estonia peab maksma 100 000 eurot Prioriteetide muutus toob ralli Eestisse Eestlased F1-sarjas, Vetteli võimalik vaheaasta ja legendi hääbumine Tartu Tartu lühiuudised Tartu trammiutoopia hääbumine (2) Autovabaduse puiestee paljusid liiklejaid ei ärrita (3) Nikita Hruštšovi külaskäik Eestisse algas Tartust (4) Emajõgi pakub suvepäevadel seiklusi Jüri Laurson: kuhu jäi elektri varustuskindlus? (3) Pille Tsopp-Pagan: Eakate väärkohtlemine jääb sageli varju (1) Ants Kask: rohepesu või ajupesu? (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kui põhjuseks pole armastus, on selleks järelikult raha?

3 min lugemist
Cara Hunter, «Pimeduse kütkes». FOTO: Raamat

Oxford. Thames Valley politseijaoskond. Igal andunud krimisõbral lööb selle peale peas tuluke põlema. See on ju … Jah, just nii see on. Cara Hunter on teinud riskantse otsuse paigutada oma romaanide peategelased Oxfordi kuulsaimasse politseijaoskonda, kus kunagi tegutses Colin Dexteri loodud inspektor Endeavour Morse.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kuid nüüd on kord Adam Fawley ja tema meeskonna käes. Austusavalduse legendaarsele Morse’ile leiab tähelepanelik lugeja ka Hunteri romaanist ning kui otsida veel mingit seost, on selleks imelise arhitektuuriga Oxford, mida Fawley nimetab romaani esimestel lehekülgedel maailma kauneimaks paigaks, pidades ennast samal ajal «küüniliseks vanaks pollariks».

1. mai 2017, Oxfordi enam kui viiesaja-aastase traditsiooniga maihommik (May Morning). Mark Sexton on hiljuti soetanud Viktoria-aegse paariselamu. Juhuse tahtel leiab ta naabrile kuuluva majaosa keldrist vaevu elus oleva noore naise ning paariaastase poisi. Mõni aeg hiljem leitakse samale naabrile kuuluva kõrvalhoone põranda alt kaks aastat varem, suvisel pööripäeval kadunuks jäänud BBC ajakirjaniku Hannah Gardineri surnukeha.

Saladusi peitva kalli kinnisvara omanik on Alzheimerit põdev ja alkoholi armastav doktor William Harper. Loo muudab kummalisemaks olukord, et Hannah’ kodu oli olnud sealsamas, ümber nurga. Fawley meeskond seisab silmitsi arvukate küsimustega: Kes on keldrist leitud noor naine? Kes on tema lapse isa? Kas Harper on mõrvar ja vangistaja? Kas juhtumid on omavahel seotud? Kas Hannah tapeti paganliku rituaali käigus või on mängus hoopis abikaasa käsi? Kes valetab ja miks? Lisaküsimusi tekitab ka Harperile kuuluv haruldane ja hinnaline netsuke’de kogu.

02.07.2020 04.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto