Sisukord
Kultuur
Postimees
03.07.2020
Eesti Estonia kriisi asub lahendama usaldusisik Valdur Laid: telekomi naasmine pole usutav Kõlvarti reform võtab linnasekretärilt kauase ameti (2) Eesti lühiuudised Mart Helme: presidendina oleksin kõva ütlemisega (60) 79 aastat Tõnissoni arvatavast surma-aastast (2) Suured haugid pääsevad pannilt (10) Majandus Majanduse lühiuudised Nordica juht Erki Urva: kui riigilt abi ei saa, siis pakime pillid kokku (16) Välismaa Venelased hääletasid referendumil seisaku poolt (6) Välismaa lühiuudised Kommentaar ⟩ Trumpi kihk olla Venemaale meele järele ohustab Baltimaade julgeolekut (4) Teadlased hoiatavad pandeemia potentsiaaliga seagripitüve eest Arvamus Juhtkiri: stabiilsus Putini moodi (14) Kommentaar ⟩ Kadri Tammepuu: hüljatud terviseamet (12) VÄITLUS ⟩ Kas Rail Baltic praegusel kujul on põhjendatud? (28) Lauri Mälksoo: «Putini pakike» Andrus Karnau: Astravetsi konflikti tamm (2) Urmas Nemvalts: päeva karikatuur Kultuur Kui põhjuseks pole armastus, on selleks järelikult raha? Suveauk. Bali saar teiselt poolt vaadatuna «Salmonid. 25 aastat hiljem»: film, mida polnud vaja (1) Sport MM-ralli unistus täitus, kuid palju on veel selgumisel (7) Rally Estonia peab maksma 100 000 eurot Prioriteetide muutus toob ralli Eestisse Eestlased F1-sarjas, Vetteli võimalik vaheaasta ja legendi hääbumine Tartu Tartu lühiuudised Tartu trammiutoopia hääbumine (2) Autovabaduse puiestee paljusid liiklejaid ei ärrita (3) Nikita Hruštšovi külaskäik Eestisse algas Tartust (4) Emajõgi pakub suvepäevadel seiklusi Jüri Laurson: kuhu jäi elektri varustuskindlus? (3) Pille Tsopp-Pagan: Eakate väärkohtlemine jääb sageli varju (1) Ants Kask: rohepesu või ajupesu? (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Suveauk. Bali saar teiselt poolt vaadatuna

2 min lugemist
Antonin Artaud FOTO: Erakogu

Kui guugeldasin Bali saart lootuses leida mõnd vajalikku infokillukest, ei pääsenud ma kuigi kiiresti sellele infole ligi (ehkki – kuhu mul kiiret?). Enne veel kui sai jõuda kasvõi Wikipediani, kuvati nii palju kõikvõimalikke reisifirmade pakkumisi, et silm ei ulatunud neid enam lugema. Bali saarele tahetakse minna – seal arvatakse olevat eksootiline ilu ja vaimsus ning pärast sellise asjaga kohtumist leitakse end olevat parem ja täiuslikum inimene.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Bali saar on 20. sajandi Euroopa kultuuris tähtsate hulgas kasvõi sellepärast, et just Bali teatrist sai inspiratsiooni prantsuse poeet ja teatriuuendaja Antonin Artaud, kelle alateadvust läbistas pärast Pariisis 1931. aasta koloniaalnäitusel nähtud bali tantsu «signaal läbi tule» ning selle mõjul vormusid oluliselt tema ideed teatrist, mida teatakse kui «julmuse teatrit» ja mida peetakse nüüdisaegse teatri ajaloos üheks mõjukamaks. Kas keskmine tänapäeva Bali saare ihaleja ka midagi Artaud’st teada tahab, on muidugi iseküsimus.

02.07.2020 04.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto