P, 4.12.2022

Nordica juht Erki Urva: kui riigilt abi ei saa, siis pakime pillid kokku

Nordica juht Erki Urva: kui riigilt abi ei saa, siis pakime pillid kokku
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 16
Nordica juht Erki Urva näeb tulevikus võimalust Regional Jeti tulusaks erastamiseks, kuid kõigepealt peab firma ellu jääma.
Nordica juht Erki Urva näeb tulevikus võimalust Regional Jeti tulusaks erastamiseks, kuid kõigepealt peab firma ellu jääma. Foto: Tairo Lutter

Nordica juhi Erki Urva (59) sõnul jookseb lennufirma ajaga võidu: kui riigiabi ei tule, siis ei ole varsti enam midagi päästa. Kõige enam teeb tal meele mõruks see, et aasta algas Nordicale suurepäraselt: esimese kahe kuuga teeniti pool miljonit eurot puhaskasumit, plaanidest oldi ees. Nüüd oodatakse aga ligi kaks kuud riigi lubatud 30 miljoni euro suurust riigiabi.

Kuidas mõjutab summat see, et lendamise taaskäivitamine venib?

Iga päevaga, mis kriis kestab, läheb olukord hullemaks ja ühel hetkel võib piir ette tulla. See summa ei kata kogu kahju, mis me oleme saanud. Aga see aitaks meil ellu jääda. Ja see oleks riigi poolt ühe kuldmune muneva kanakese elushoidmine.

Mina olen ka seda meelt, et riik ei peaks olema omanik lennukeid omavas ettevõttes, nagu seda on Transpordi Varahaldus, ja riik ei peaks olema omanik lennuettevõttes, mis pakub ainult allhanget teistele. Regional Jet oli just jõudmas sellisesse mõnusasse suurusesse, mis hakkab huvi pakkuma strateegilistele investoritele. Ja see ärimudel on väga hea, sest ei võeta kommertsriske, on ainult opereerimisrisk. Kogu lennupiletite ja reisijatega seotud risk on lennu tellijal.

Mis puudutab Nordica kommertsstruktuuri, siis riigile on oluline hoida sellises firmas osalust, et kriiside puhul nagu praegu oleks võimalik appi tulla. Tegime kriisi ajal kümmekond päästelendu eri sihtkohtadesse, kust tõime tagasi tuhatkond inimest.

Märksõnad
Tagasi üles