Sisukord
Majandus
Postimees
03.07.2020
Eesti Estonia kriisi asub lahendama usaldusisik Valdur Laid: telekomi naasmine pole usutav Kõlvarti reform võtab linnasekretärilt kauase ameti (2) Eesti lühiuudised Mart Helme: presidendina oleksin kõva ütlemisega (60) 79 aastat Tõnissoni arvatavast surma-aastast (2) Suured haugid pääsevad pannilt (10) Majandus Majanduse lühiuudised Nordica juht Erki Urva: kui riigilt abi ei saa, siis pakime pillid kokku (16) Välismaa Venelased hääletasid referendumil seisaku poolt (6) Välismaa lühiuudised Kommentaar ⟩ Trumpi kihk olla Venemaale meele järele ohustab Baltimaade julgeolekut (4) Teadlased hoiatavad pandeemia potentsiaaliga seagripitüve eest Arvamus Juhtkiri: stabiilsus Putini moodi (14) Kommentaar ⟩ Kadri Tammepuu: hüljatud terviseamet (12) VÄITLUS ⟩ Kas Rail Baltic praegusel kujul on põhjendatud? (28) Lauri Mälksoo: «Putini pakike» Andrus Karnau: Astravetsi konflikti tamm (2) Urmas Nemvalts: päeva karikatuur Kultuur Kui põhjuseks pole armastus, on selleks järelikult raha? Suveauk. Bali saar teiselt poolt vaadatuna «Salmonid. 25 aastat hiljem»: film, mida polnud vaja (1) Sport MM-ralli unistus täitus, kuid palju on veel selgumisel (7) Rally Estonia peab maksma 100 000 eurot Prioriteetide muutus toob ralli Eestisse Eestlased F1-sarjas, Vetteli võimalik vaheaasta ja legendi hääbumine Tartu Tartu lühiuudised Tartu trammiutoopia hääbumine (2) Autovabaduse puiestee paljusid liiklejaid ei ärrita (3) Nikita Hruštšovi külaskäik Eestisse algas Tartust (4) Emajõgi pakub suvepäevadel seiklusi Jüri Laurson: kuhu jäi elektri varustuskindlus? (3) Pille Tsopp-Pagan: Eakate väärkohtlemine jääb sageli varju (1) Ants Kask: rohepesu või ajupesu? (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nordica juht Erki Urva: kui riigilt abi ei saa, siis pakime pillid kokku

6 min lugemist
  • Nordica kasvuprognoosid olid väga uhked ja ilusad, koroona pani kõigile põntsu.
  • Erki Urva sõnul võib sihtkohtade arv taastuda, aga ühenduste kvaliteet halveneb.
  • Kriisiaja pluss on see, et lennuettevõtted on muutunud senisest efektiivsemaks.
Nordica juht Erki Urva näeb tulevikus võimalust Regional Jeti tulusaks erastamiseks, kuid kõigepealt peab firma ellu jääma. FOTO: Tairo Lutter

Nordica juhi Erki Urva (59) sõnul jookseb lennufirma ajaga võidu: kui riigiabi ei tule, siis ei ole varsti enam midagi päästa. Kõige enam teeb tal meele mõruks see, et aasta algas Nordicale suurepäraselt: esimese kahe kuuga teeniti pool miljonit eurot puhaskasumit, plaanidest oldi ees. Nüüd oodatakse aga ligi kaks kuud riigi lubatud 30 miljoni euro suurust riigiabi.

Tellijale Tellijale

Kuidas mõjutab summat see, et lendamise taaskäivitamine venib?

Iga päevaga, mis kriis kestab, läheb olukord hullemaks ja ühel hetkel võib piir ette tulla. See summa ei kata kogu kahju, mis me oleme saanud. Aga see aitaks meil ellu jääda. Ja see oleks riigi poolt ühe kuldmune muneva kanakese elushoidmine.

Mina olen ka seda meelt, et riik ei peaks olema omanik lennukeid omavas ettevõttes, nagu seda on Transpordi Varahaldus, ja riik ei peaks olema omanik lennuettevõttes, mis pakub ainult allhanget teistele. Regional Jet oli just jõudmas sellisesse mõnusasse suurusesse, mis hakkab huvi pakkuma strateegilistele investoritele. Ja see ärimudel on väga hea, sest ei võeta kommertsriske, on ainult opereerimisrisk. Kogu lennupiletite ja reisijatega seotud risk on lennu tellijal.

Mis puudutab Nordica kommertsstruktuuri, siis riigile on oluline hoida sellises firmas osalust, et kriiside puhul nagu praegu oleks võimalik appi tulla. Tegime kriisi ajal kümmekond päästelendu eri sihtkohtadesse, kust tõime tagasi tuhatkond inimest.

02.07.2020 04.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto