Sisukord
Eesti
Postimees
03.07.2020
Eesti Estonia kriisi asub lahendama usaldusisik Valdur Laid: telekomi naasmine pole usutav Kõlvarti reform võtab linnasekretärilt kauase ameti (2) Eesti lühiuudised Mart Helme: presidendina oleksin kõva ütlemisega (60) 79 aastat Tõnissoni arvatavast surma-aastast (2) Suured haugid pääsevad pannilt (10) Majandus Majanduse lühiuudised Nordica juht Erki Urva: kui riigilt abi ei saa, siis pakime pillid kokku (16) Välismaa Venelased hääletasid referendumil seisaku poolt (6) Välismaa lühiuudised Kommentaar ⟩ Trumpi kihk olla Venemaale meele järele ohustab Baltimaade julgeolekut (4) Teadlased hoiatavad pandeemia potentsiaaliga seagripitüve eest Arvamus Juhtkiri: stabiilsus Putini moodi (14) Kommentaar ⟩ Kadri Tammepuu: hüljatud terviseamet (12) VÄITLUS ⟩ Kas Rail Baltic praegusel kujul on põhjendatud? (28) Lauri Mälksoo: «Putini pakike» Andrus Karnau: Astravetsi konflikti tamm (2) Urmas Nemvalts: päeva karikatuur Kultuur Kui põhjuseks pole armastus, on selleks järelikult raha? Suveauk. Bali saar teiselt poolt vaadatuna «Salmonid. 25 aastat hiljem»: film, mida polnud vaja (1) Sport MM-ralli unistus täitus, kuid palju on veel selgumisel (7) Rally Estonia peab maksma 100 000 eurot Prioriteetide muutus toob ralli Eestisse Eestlased F1-sarjas, Vetteli võimalik vaheaasta ja legendi hääbumine Tartu Tartu lühiuudised Tartu trammiutoopia hääbumine (2) Autovabaduse puiestee paljusid liiklejaid ei ärrita (3) Nikita Hruštšovi külaskäik Eestisse algas Tartust (4) Emajõgi pakub suvepäevadel seiklusi Jüri Laurson: kuhu jäi elektri varustuskindlus? (3) Pille Tsopp-Pagan: Eakate väärkohtlemine jääb sageli varju (1) Ants Kask: rohepesu või ajupesu? (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mart Helme: presidendina oleksin kõva ütlemisega

4 min lugemist
Helmete perekonna uusim liige on retriiver Jester, keda lapsed kutsuvad Carribaks. FOTO: Tairo Lutter

Homme koguneb Eestimaa Konservatiivse Rahvaerakonna ­(EKRE) kongress, kes valib erakonnale ka uue esimehe. Praegune esimees Mart Helme teatas laupäeval, et loobub parteijuhi ametist. Täna valmistab ta ette kõnet erakonna liikmetele. Postimehele antud intervjuus tunnistas Mart Helme, et kaalus esimehe kohast loobumist juba enne eelmist kongressi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mida te oma aatekaaslastele homme ütlete?

Ütlen seda, et juhivahetus ei ole maailmalõpp ja nad võivad minu peale endiselt loota. Ütlen ka seda, et kõik erakonna liikmed, mitte ainult valitsuse ja riigikogu fraktsiooni liikmed, me kõik, kes me oleme selle erakonna liikmed ja toetajad, ajame asja, mis on suurem kui meie – see on Eesti kestmine. Kutsun neid kõiki üles andma [sellesse eesmärki] oma panust, ükskõik kui suurelt ollakse suutelised panustama, sest kõike kokku liites on see panus väga suur. Ka mina jätkan oma panuse andmist oma jõu ja võimete kohaselt.

02.07.2020 04.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto