Sisukord
Arter
Tänane leht
04.07.2020
Eesti Skulskaja anonüümsusetus tõi tagasilöögi (38) Peaminister tänas kriisi lahendada aidanud inimesi Helme palkas rahapesu asjas appi FBI ja Interpoli eksjuhid Khalilovi auto jäi kord politseile tabamatuks (1) Eesti lühiuudised Võidujooks vaktsiinile Tõenäosus Eestis jackpot võita on neli protsenti Patarei hoov avatakse peagi rahvale Majandus Börsidel oli poolaasta, millist pole varem nähtud Mari poolaasta jäi negatiivseks Merenduse lühiuudised Välismaa Macron asendas populaarse peaministri tundmatu ametnikuga Covid-19 ravimi tootja lõikab pandeemiast suurt kasu Välismaa lühiuudised Hongkongi vabadus hävitati üleöö Seletamatu massisurm räsib Aafrika suurimat elevantide populatsiooni (2) Arvamus Juhtkiri: vaktsiinisabas on miljardid inimesed (1) Ülle Harju: Lenin, lõbunaine ja anastussammas (9) Parketikõlblikum, vaoshoitum ja mõõdukam? (8) Raske pea tõstab tüli Meie mees akadeemias (1) Alternatiiv lombakale demokraatiale (2) Sport Eestimaale tiiru peale tegev suusahunt: tahan ala rahvale taas lähemale tuua Kosmonaudid, poliitikud ja sportlased ehk Kelle järgi nimetatakse sporditrofeesid? Spordi lühiuudised Jaanus Kriiski kolumn. Spordi sotsiaalne roll ehk Maarjamäe jalgpallihalli tegelik võimalus Merendus Hara purjenoored seilasid Eesti tippu Merenduse lühiuudised Arter Peeter Mardna: arstina ei saa töötada, arst peab olema (6) Mõelge hoolega, enne kui sportides elu ohtu seate! Onu Bella on paradiisis. Kus on tema pärand? Unistus igavesest elust (3) Pakri saarte ilu pole nõrkadele (1) Soovid kodus süüa nagu restoranis? Külva salatit ka juulis (1) Ootamatult lahe Jazz. Sõiduproov, kus selgub, kui väike saab olla kütusekulu Megamonitor Philipsilt (6) Bikiinimood – paljam kui kunagi varem! (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Unistus igavesest elust

5 min lugemist
Plant pride FOTO: Peeter Laurits

Olin sügavalt pettunud, kui sain korraga teada, et olen siia ilma sündinud ühe aasta võrra liiga vara. Kui mu sünniaasta oleks 1970, mitte 1969, nagu see on, oleks mul reaalne võimalus elada mitte peaaegu 80-aastaseks – see on Eesti meeste keskmine eluiga –, vaid saaksin tõenäoliselt aastaid oluliselt juurde.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Koroonaviirusest tingitud seisaku ajal netis igapäevase infoahmimisega tegeledes komistasin Londoni tabloidi The Sun artiklile, mis just nii kuulutas. Julgete prognooside tegija lehes oli tunnustatud inglise futuroloog Ian Pearson. Ta usub, et kõigil, kes suudavad elada hea tervise juures kuni aastani 2050, on tolleks ajaks – niisiis juba 30 aasta pärast! – teadlaste abil võimalik elu pikendada bioloogilist kella mitte edasi, vaid tagasi keerates. Biotehnoloogia ja meditsiini abil võib siis tema arvates üsna suure tõenäosusega keha uuendama ja noorendama hakata. «Keegi ei taha ju elada igavesti 95-aastase kehas, aga kui sa saad keha tagasi 29-30-aastase inimese seisu, võid seda soovida.»

03.07.2020 06.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto