Sisukord
Sport
Tänane leht
04.07.2020
Eesti Skulskaja anonüümsusetus tõi tagasilöögi (38) Peaminister tänas kriisi lahendada aidanud inimesi Helme palkas rahapesu asjas appi FBI ja Interpoli eksjuhid Khalilovi auto jäi kord politseile tabamatuks (1) Eesti lühiuudised Võidujooks vaktsiinile Tõenäosus Eestis jackpot võita on neli protsenti Patarei hoov avatakse peagi rahvale Majandus Börsidel oli poolaasta, millist pole varem nähtud Mari poolaasta jäi negatiivseks Merenduse lühiuudised Välismaa Macron asendas populaarse peaministri tundmatu ametnikuga Covid-19 ravimi tootja lõikab pandeemiast suurt kasu Välismaa lühiuudised Hongkongi vabadus hävitati üleöö Seletamatu massisurm räsib Aafrika suurimat elevantide populatsiooni (2) Arvamus Juhtkiri: vaktsiinisabas on miljardid inimesed (1) Ülle Harju: Lenin, lõbunaine ja anastussammas (9) Parketikõlblikum, vaoshoitum ja mõõdukam? (8) Raske pea tõstab tüli Meie mees akadeemias (1) Alternatiiv lombakale demokraatiale (2) Sport Eestimaale tiiru peale tegev suusahunt: tahan ala rahvale taas lähemale tuua Kosmonaudid, poliitikud ja sportlased ehk Kelle järgi nimetatakse sporditrofeesid? Spordi lühiuudised Jaanus Kriiski kolumn. Spordi sotsiaalne roll ehk Maarjamäe jalgpallihalli tegelik võimalus Merendus Hara purjenoored seilasid Eesti tippu Merenduse lühiuudised Arter Peeter Mardna: arstina ei saa töötada, arst peab olema (6) Mõelge hoolega, enne kui sportides elu ohtu seate! Onu Bella on paradiisis. Kus on tema pärand? Unistus igavesest elust (3) Pakri saarte ilu pole nõrkadele (1) Soovid kodus süüa nagu restoranis? Külva salatit ka juulis (1) Ootamatult lahe Jazz. Sõiduproov, kus selgub, kui väike saab olla kütusekulu Megamonitor Philipsilt (6) Bikiinimood – paljam kui kunagi varem! (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jaanus Kriiski kolumn. Spordi sotsiaalne roll ehk Maarjamäe jalgpallihalli tegelik võimalus

4 min lugemist
Jaanus Kriisk. FOTO: Sille Annuk

Kunagi hallil nõukogude ajal viidi meid kogu klassiga Tartust Tallinna. Pidulikult riides, pioneeri kaelarätt kaelas. Põhjus oli üks, külastada Maarjamäel asunud memoriaali.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mäletan siiani ainult kahte pilti: suured betoonist käed ja kuivanud haruline puu, mille külge fašistid olid sidunud nõukogude madruse ja ta elusalt ära põletanud. Tuletasin Vikipeedia vahendusel meelde, et madruse nimi oli Jevgeni Nikonov, kes 1957. aastal nimetati postuumselt Nõukogude Liidu kangelaseks. Ajaloolased vaidlevad siiani, kas ta tegelikult põletati või mitte; samanimeline mees olevat 1980. aasta Tallinna olümpiaregati ajal käinud ka ise oma haual. Ega seal vahet ju polegi, tähtis on asjaolu, et selle põlenud puu pilt on mul siiani silmade ees. Koht oli Maarjamäe!

Seesama Maarjamäe, kuhu praeguseks on rajatud kommunismiohvrite mälestuskompleks. Võimas, sügav, jõuline ning valu ja austust väljendav.

03.07.2020 06.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto