Sisukord
Majandus
Tänane leht
04.07.2020
Eesti Skulskaja anonüümsusetus tõi tagasilöögi (38) Peaminister tänas kriisi lahendada aidanud inimesi Helme palkas rahapesu asjas appi FBI ja Interpoli eksjuhid Khalilovi auto jäi kord politseile tabamatuks (1) Eesti lühiuudised Võidujooks vaktsiinile Tõenäosus Eestis jackpot võita on neli protsenti Patarei hoov avatakse peagi rahvale Majandus Börsidel oli poolaasta, millist pole varem nähtud Mari poolaasta jäi negatiivseks Merenduse lühiuudised Välismaa Macron asendas populaarse peaministri tundmatu ametnikuga Covid-19 ravimi tootja lõikab pandeemiast suurt kasu Välismaa lühiuudised Hongkongi vabadus hävitati üleöö Seletamatu massisurm räsib Aafrika suurimat elevantide populatsiooni (2) Arvamus Juhtkiri: vaktsiinisabas on miljardid inimesed (1) Ülle Harju: Lenin, lõbunaine ja anastussammas (9) Parketikõlblikum, vaoshoitum ja mõõdukam? (8) Raske pea tõstab tüli Meie mees akadeemias (1) Alternatiiv lombakale demokraatiale (2) Sport Eestimaale tiiru peale tegev suusahunt: tahan ala rahvale taas lähemale tuua Kosmonaudid, poliitikud ja sportlased ehk Kelle järgi nimetatakse sporditrofeesid? Spordi lühiuudised Jaanus Kriiski kolumn. Spordi sotsiaalne roll ehk Maarjamäe jalgpallihalli tegelik võimalus Merendus Hara purjenoored seilasid Eesti tippu Merenduse lühiuudised Arter Peeter Mardna: arstina ei saa töötada, arst peab olema (6) Mõelge hoolega, enne kui sportides elu ohtu seate! Onu Bella on paradiisis. Kus on tema pärand? Unistus igavesest elust (3) Pakri saarte ilu pole nõrkadele (1) Soovid kodus süüa nagu restoranis? Külva salatit ka juulis (1) Ootamatult lahe Jazz. Sõiduproov, kus selgub, kui väike saab olla kütusekulu Megamonitor Philipsilt (6) Bikiinimood – paljam kui kunagi varem! (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mari poolaasta jäi negatiivseks

1 min lugemist
  • Kolm kuud kasvu küll, aga mis see tegelikult väärt on?
  • Kuu vahetusel olin aasta algusega võrreldes 1,5 protsendiga miinuses.
  • Kuid seegi ei paljasta lõplikku tõde...
Investor Mari  FOTO: Pm

Tuleb tunnistada, et see on ju tore tunne, kui su väärtpaberiportfell kolm kuud järjest – vaid mõne suurema languspäevaga vahepeal – muudkui suuremaks paisub. Teisalt ei maksa rõõmustamisega kiirustada. Tasub ikka erinevaid võrdlusaluseid ette võtta, et korralikult selgeks teha, kas see saavutus ka tegelikult midagi väärt on.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Võrdleme näiteks aasta algusega. Aastavahetusel oli minu tagasihoidliku portfelli väärtus 22 620,89 eurot, seega 345 eurot rohkem kui teise kvartali lõpus. Tõsi, see vahe on juulikuu esimeste päevadega tunduvalt kahanenud, aga jääme siiski esimese poolaasta piiresse. Tuleb nentida, et kuuvahetusel olin aasta algusega võrreldes 1,5 protsendiga miinuses. Veebruaris saavutatud ammu unustatud tipphetkega ei hakka parem võrdlemagi.

03.07.2020 06.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto