Sisukord
Eesti
Postimees
04.07.2020
Eesti Skulskaja anonüümsusetus tõi tagasilöögi (38) Peaminister tänas kriisi lahendada aidanud inimesi Helme palkas rahapesu asjas appi FBI ja Interpoli eksjuhid Khalilovi auto jäi kord politseile tabamatuks (1) Eesti lühiuudised Võidujooks vaktsiinile Tõenäosus Eestis jackpot võita on neli protsenti Patarei hoov avatakse peagi rahvale Majandus Börsidel oli poolaasta, millist pole varem nähtud Mari poolaasta jäi negatiivseks Merenduse lühiuudised Välismaa Macron asendas populaarse peaministri tundmatu ametnikuga Covid-19 ravimi tootja lõikab pandeemiast suurt kasu Välismaa lühiuudised Hongkongi vabadus hävitati üleöö Seletamatu massisurm räsib Aafrika suurimat elevantide populatsiooni (2) Arvamus Juhtkiri: vaktsiinisabas on miljardid inimesed (1) Ülle Harju: Lenin, lõbunaine ja anastussammas (9) Parketikõlblikum, vaoshoitum ja mõõdukam? (8) Raske pea tõstab tüli Meie mees akadeemias (1) Alternatiiv lombakale demokraatiale (2) Sport Eestimaale tiiru peale tegev suusahunt: tahan ala rahvale taas lähemale tuua Kosmonaudid, poliitikud ja sportlased ehk Kelle järgi nimetatakse sporditrofeesid? Spordi lühiuudised Jaanus Kriiski kolumn. Spordi sotsiaalne roll ehk Maarjamäe jalgpallihalli tegelik võimalus Merendus Hara purjenoored seilasid Eesti tippu Merenduse lühiuudised Arter Peeter Mardna: arstina ei saa töötada, arst peab olema (6) Mõelge hoolega, enne kui sportides elu ohtu seate! Onu Bella on paradiisis. Kus on tema pärand? Unistus igavesest elust (3) Pakri saarte ilu pole nõrkadele (1) Soovid kodus süüa nagu restoranis? Külva salatit ka juulis (1) Ootamatult lahe Jazz. Sõiduproov, kus selgub, kui väike saab olla kütusekulu Megamonitor Philipsilt (6) Bikiinimood – paljam kui kunagi varem! (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Patarei hoov avatakse peagi rahvale

3 min lugemist
  • 2026. aastaks on Patareil uus välimus ja uus sisu
  • Nii suurt muinsuskaitseobjekti pole lähiriikides varem rekonstrueeritud
  • Majandusolukord ehitust seisma ei pane
Urmas Sõõrumaa valmistub Patarei jalutusboksidele koppa sisse lööma. FOTO: Albert Truuväärt

Eile algas Patarei merepoolse hoone ehk gorži hoovis endise vangla jalutusbokside lammutamine, juuli lõpuks on plats puhas ja korras ning see võetakse kasutusele meelelahutuspaigana.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Patarei uue omaniku, ­U.S. Investi nõukogu esimees Urmas Sõõrumaa tõmbas isiklikult kopaga esimese tüki vanglamüüri maha ning palus hiljem kõigil kohalviibijail müürist mõni kivi lahti lüüa ja välja viia, et niimoodi endise vangla halba energiat vähendada.

«Ma oleksin tahtnud kogu linnarahva siia kutsuda ja paluda igaühel üks kivi ära viia, aga ei julgenud. Mis siis oleks saanud, kui kõik kivid oleks merre visatud,» ütles Sõõrumaa.

Igal juhul näeb sisehoov kuu lõpus juba hoopis teistmoodi välja. Kogu Patarei peaks olema uuendatud aastaks 2026.

«Patarei on läbi aegade olnud vabaduse piiramise sümbol ja meie soov on teha nii, et ta hakkaks täitma oma algset funktsiooni ja mitte ei vangistaks, vaid kaitseks inimesi ja oleks hoopis selline koht, kuhu tahetakse tulla, mitte ei taheta siit ära joosta,» ütles Sõõrumaa.

03.07.2020 06.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto