N, 30.03.2023

Tartu lühiuudised

Kristel Kaljuvee
, tegevtoimetaja
Tartu lühiuudised
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Muuseumis eksponeeritakse ka «Kalevipojast» inspireeritud kunsti.
Muuseumis eksponeeritakse ka «Kalevipojast» inspireeritud kunsti. Foto: Margus Ansu

Eesti värskeim muuseum kutsub seiklema Kalevipoja radadele

Laupäeval avanes Jõgevamaal Kääpal renoveeritud Kalevipoja muuseum, mis pakub kõigile avastamisrõõmu Eesti rahvuseepose teemadel.

Muuseum tegutses Kääpal varemgi, kuid tänu Euroopa regionaalarengu fondi toetusele sai võimalikuks vana hoone täielik renoveerimine ning uue nüüdisaegse ekspositsiooni loomine. Muuseum moodustab nüüd koos mänguväljaku, seikluspargi ja rahvamajaga tervikliku Kalevipoja Koja. TPM

Raatuse tervisekeskus valmib umbes aasta pärast

Ruumikitsikuses vaevlev Tartu kesklinna perearstikeskus kolib järgmise aasta sügisel Gildi tänavalt Raatuse tänavale, kus avatakse Raatuse tervisekeskus, millele reedel pandi nurgakivi.

Raatuse tervisekeskust ehitatakse Raatuse 21 ja Põik 3 kinnistule. Kuuekorruselise tervisekeskuse suurus on ligikaudu 7500 ruutmeetrit. Ehituse lepinguline maksumus on 7,5 miljonit eurot, millest 3 000 077 eurot kaas­rahastab Euroopa Liidu tõukefond.

Uues tervisekeskuses hakkavad tööle perearstid, ämmaemandad ja sotsiaal­töötajad ning muu vajalik personal. Lisaks on hoonesse planeeritud apteek. KERLI SOE

Suudlevate Tudengite asemel asus tegutsema Iiri pubi

Juunis kirjutas Tartu Postimees, et Raekoja platsil tegutsenud lokaali Suudlevad Tudengid uksed on kinni ja nii söögi­koha ees kui ka sees valitseb tühjus. Reedel käis neis ruumides sagimine, kusjuures tegutses seal mees, kellele on see koht vägagi tuttav. Märt Meesak peab Narvas pubi Irish Embassy, mis on tegutsenud juba kaks aastat, ja ta avas reede õhtul samanimelise lokaali ka Tartu Raekoja platsil.

Meesak töötab samades ruumides mitmendat korda, ta oli lokaalis ametis nii baarmeni kui ka tegevjuhina. Nüüd tuli ta tuttavatesse ruumidesse juba oma ettevõttega. HANS-MARTIN TAMMESALU

Pangodi vähipüügiload osteti ära minutiga

Kui sel aastal on vähipüügilube enamikus maakondades saada piirarvuvabalt, siis erand on Pangodi järv Tartumaal ja kogu Saaremaa. Nendesse püügipiirkondadesse loa saamiseks tuli taotlus esitada 1. juulil kohe pärast kella 9 hommikul, kuna seal on soovijaid palju ja lube kõigile ei jagu.

Keskkonnaameti jahinduse ja vee-elustiku büroo juhataja Aimar Rakko sõnul jagati keskkonnaametist Pangodi järvele viis luba välja poole minutiga. Ning pilet.ee lehel osteti 75 luba ära ühe minutiga.

Jõevähi seisund Eestis ja ka kogu Euroopas on viimase 150 aasta jooksul palju halvenenud, mistõttu on vähipüük osas veekogudes keelatud. TPM

Märksõnad
Tagasi üles