Sisukord
Välismaa
Tänane leht
06.07.2020
Eesti Estoonlased lahkavad Aivar Mäed tabanud süüdistuste tagamaid (114) Eesti lühiuudised Riigikogu koguneb arutama töölubade pikendamist (7) Martin Helme lubab uut tooni (1) Riigikülasse tulekivi tooma VIDEO JA GALERII ⟩ Kesk-Eesti paisjärv muutus aktiivsete suvitajate Mekaks (1) Majandus Majanduse olukord on halb, aga tulevik pakub lootust Majanduse lühiuudised Suur edetabel: need on Eesti investorite lemmikaktsiad Aasia majanduste taastumine läheb hapralt Välismaa Uued viiruskolded sunnivad tuhanded inimesed koduseinte vahele Välismaa lühiuudised PÕHJALA VAADE ⟩ Noori rõhub stress ja ühiskondlik surve (3) Doonau delta traditsiooniline eluviis taandub mootorimüra ees Arvamus Peatoimetaja Mart Raudsaar: ajakirjandus ei ole kohus (21) Juhtkiri: EKRE ujub jõuliselt vastuvoolu (15) Juku-Kalle Raid: Riigikogu kahepalgeline hoiak Tiibeti ja dalai-laama küsimuses (8) Raimond Kaljulaid: kuidas toetada maaomavalitsusi? (1) 5. juuli 1940: valimisetendus algab Kultuur Kapitalist astub kirikusse ja küsib: «Palju maksab?» (1) Elab veel funk Kultuuri lühiuudised Kas on kerge olla noor?* Sport Tänak meelitas Viru rallile oodatust rohkem pealtvaatajaid Spordi lühiuudised Karistused rikkusid Hamiltoni nädalavahetuse Flora võidutses, Trans kurvastas, Paide rõõmustas Tartu Piret Bristol: muutuste arhitektid Ott Kiens: roheline orav Tartu linnapildis (1) Parkide elurikkuse projekt ei taotlegi harjumuspärast ilu Autovabaduse puiestee avanes rõõmsalt ja rahvarohkelt Tartu lühiuudised Koroonaepideemiajärgne aeg hoiab kliinikumi töötajad valvel (3) Värvika ajalooga Kavastu jõeparv sai uue kuue (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

PÕHJALA VAADE ⟩ Noori rõhub stress ja ühiskondlik surve

3 min lugemist
  • Koroonakriis kasvatas niigi stressis Põhjala noorte murekoormat ja pingeid.
  • Abiliinile helistajate hulk tegi hüppe, paljusid kimbutasid enesetapumõtted.
  • Lapsi räsib mure vanemate töötuks või haigeks jäämise pärast.
  • Noored tunnevad survet olla parimad õppetöös ja ägedad sotsiaalmeedias.
Rootsi noored sel kevadel keskkooli lõppu tähistamas. Põhjamaade noortele põhjustavad stressi nii õppetöö kui omavahelised suhted, pingeid lisab sotsiaalmeedia ja mure pandeemia tõttu töötuks jäänud vanemate pärast. FOTO: Anders Wiklund/Epa/Scanpix

Noorte vaimne tervis ja toimetulek ühiskonnas on aastaid olnud Põhjamaade ühine murekoht. Surve noortele on suur ja ootused kõrged. Koolis põhjustavad stressi nii õppetöö kui ka õpilaste omavahelised suhted. Pingeid lisab sotsiaalmeedia, kus tuleb kujundada mainet, olla äge ja omanäoline.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Koroonakriis ja isolatsioon kasvatasid murekoormat ja pingeid veelgi. Üleüldine stressitase ühiskonnas on tõusnud, aina enam on inimesi, kes tunnevad end üksikuna.

Norra vaimse tervise abiliini Mental Helse koormus kasvas selle aasta viie esimese kuuga 46 protsenti võrreldes mullu sama ajaga. Abitelefoni vahetuse ülem Aslaug Timland Dale märkis Norra rahvusringhäälingule NRK, et kõige rohkem tekitab muret enesetapumõtteid puudutavate vestluste arvu kasv – aasta esimese viie kuuga on see kasvanud 105 protsenti. Sama mustrit täheldab Norra kiriku abiliin.

04.07.2020 07.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto