Sisukord
Kultuur
Postimees
06.07.2020
Eesti Estoonlased lahkavad Aivar Mäed tabanud süüdistuste tagamaid (114) Eesti lühiuudised Riigikogu koguneb arutama töölubade pikendamist (7) Martin Helme lubab uut tooni (1) Riigikülasse tulekivi tooma VIDEO JA GALERII ⟩ Kesk-Eesti paisjärv muutus aktiivsete suvitajate Mekaks (1) Majandus Majanduse olukord on halb, aga tulevik pakub lootust Majanduse lühiuudised Suur edetabel: need on Eesti investorite lemmikaktsiad Aasia majanduste taastumine läheb hapralt Välismaa Uued viiruskolded sunnivad tuhanded inimesed koduseinte vahele Välismaa lühiuudised PÕHJALA VAADE ⟩ Noori rõhub stress ja ühiskondlik surve (3) Doonau delta traditsiooniline eluviis taandub mootorimüra ees Arvamus Peatoimetaja Mart Raudsaar: ajakirjandus ei ole kohus (21) Juhtkiri: EKRE ujub jõuliselt vastuvoolu (15) Juku-Kalle Raid: Riigikogu kahepalgeline hoiak Tiibeti ja dalai-laama küsimuses (8) Raimond Kaljulaid: kuidas toetada maaomavalitsusi? (1) 5. juuli 1940: valimisetendus algab Kultuur Kapitalist astub kirikusse ja küsib: «Palju maksab?» (1) Elab veel funk Kultuuri lühiuudised Kas on kerge olla noor?* Sport Tänak meelitas Viru rallile oodatust rohkem pealtvaatajaid Spordi lühiuudised Karistused rikkusid Hamiltoni nädalavahetuse Flora võidutses, Trans kurvastas, Paide rõõmustas Tartu Piret Bristol: muutuste arhitektid Ott Kiens: roheline orav Tartu linnapildis (1) Parkide elurikkuse projekt ei taotlegi harjumuspärast ilu Autovabaduse puiestee avanes rõõmsalt ja rahvarohkelt Tartu lühiuudised Koroonaepideemiajärgne aeg hoiab kliinikumi töötajad valvel (3) Värvika ajalooga Kavastu jõeparv sai uue kuue (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kapitalist astub kirikusse ja küsib: «Palju maksab?»

3 min lugemist
Stseen Musta Kasti lavastusest «Sada sekundit südaööni». FOTO: Gabriela Urm

«Sada sekundit südaööni» on Musta Kasti ja Edward von Lõnguse koostöölavastus, mille alusmaterjalina on kasutatud kunstniku töid ja Johannese nägemusi uue testamendi ilmutusraamatust. Nende kahe allika põimimisel on saadud äraspidine pühakoda, kus tarbimiskultuur tõstetakse taevani, võimalikud kliimakriis ja maailmalõpp sõnutakse olematuks ja kapitalistid hüüavad ikka omaenese nime.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Sada sekundit südaööni» on ühtlaselt ekspressiivne, agressiivne ja kahtlematult südikas, kuid sellest ei piisa, et etendus ka läbinisti lööv oleks. Kahe erinäolise allika kasutamine on teadlik ja õigustatud, isegi tark valik, kuid mõne möödarääkivuse tõttu pole suudetud neid lõpuni kokku liita. Nõnda on kogu lavastuse väärtus ebalev ja väga vahelduv.

04.07.2020 07.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto