Osa rahvusooperi töötajaid ei ole näinud ega kuulnud midagi sellist, mida nüüd mõned nende seast peadirektorile ette heidavad. Postimees peab oluliseks tuua avalikkuse ette ajakirjanduslikult tasakaalustatud ja kõiki osalisi kajastav vaade, kui ühele asjaosalisele on meedias esitatud süüdistused. Just sel põhjusel toome lugejateni nii arvamused estoonlastelt, kellele jäävad Aivar Mäele esitatud süüdistused arusaamatuks, kui ka Mäe süüdistajate omad.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mullu novembri keskel, pärast Rahvusooper Estonia turundusosakonna koosolekut töönädala algul, astus kommunikatsioonijuht Lisanna Männilaan, lahkumisavaldus näpus, peadirektor Aivar Mäe juurde ja ulatas paberi talle. Mäe, nagu meenutab Männilaan, oli öelnud, et ei pea tema lahkumissoovi õigeks, ja kirjutanud siis avaldusele alla.

Põhjus, miks Männilaan ära minna otsustas, seisnes tema sõnul selles, et ta pidi tegema ka oma vahetu ülemuse, turundusjuht Siret Campbelli tööd. Ta ütles selle ülemusele otse välja. Järgmisel päeval, meenutab Männilaan, oli ülemus talle teiste ees öelnud, et talle ei meeldinud tema sõnavõtt.

Too lahkarvamus kolm päeva hiljem Männilaane lahkumisavaldusega päädiski. «Sain aru, et minu jaoks kohta pole,» meenutab ta. Mis siis, et direktor Mäe oli püüdnud naisi lepitada, et ärgu kembelgu, vaid tehku tööd.