Sisukord
Eesti
Postimees
06.07.2020
Eesti Estoonlased lahkavad Aivar Mäed tabanud süüdistuste tagamaid (114) Eesti lühiuudised Riigikogu koguneb arutama töölubade pikendamist (7) Martin Helme lubab uut tooni (1) Riigikülasse tulekivi tooma VIDEO JA GALERII ⟩ Kesk-Eesti paisjärv muutus aktiivsete suvitajate Mekaks (1) Majandus Majanduse olukord on halb, aga tulevik pakub lootust Majanduse lühiuudised Suur edetabel: need on Eesti investorite lemmikaktsiad Aasia majanduste taastumine läheb hapralt Välismaa Uued viiruskolded sunnivad tuhanded inimesed koduseinte vahele Välismaa lühiuudised PÕHJALA VAADE ⟩ Noori rõhub stress ja ühiskondlik surve (3) Doonau delta traditsiooniline eluviis taandub mootorimüra ees Arvamus Peatoimetaja Mart Raudsaar: ajakirjandus ei ole kohus (21) Juhtkiri: EKRE ujub jõuliselt vastuvoolu (15) Juku-Kalle Raid: Riigikogu kahepalgeline hoiak Tiibeti ja dalai-laama küsimuses (8) Raimond Kaljulaid: kuidas toetada maaomavalitsusi? (1) 5. juuli 1940: valimisetendus algab Kultuur Kapitalist astub kirikusse ja küsib: «Palju maksab?» (1) Elab veel funk Kultuuri lühiuudised Kas on kerge olla noor?* Sport Tänak meelitas Viru rallile oodatust rohkem pealtvaatajaid Spordi lühiuudised Karistused rikkusid Hamiltoni nädalavahetuse Flora võidutses, Trans kurvastas, Paide rõõmustas Tartu Piret Bristol: muutuste arhitektid Ott Kiens: roheline orav Tartu linnapildis (1) Parkide elurikkuse projekt ei taotlegi harjumuspärast ilu Autovabaduse puiestee avanes rõõmsalt ja rahvarohkelt Tartu lühiuudised Koroonaepideemiajärgne aeg hoiab kliinikumi töötajad valvel (3) Värvika ajalooga Kavastu jõeparv sai uue kuue (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Riigikogu koguneb arutama töölubade pikendamist

2 min lugemist
Kaja Kallas ning Helir-Valdor Seeder on eri meelt, kuidas tööjõupuudust lahendada. foto: Mihkel Maripuu FOTO: Mihkel Maripuu

Täna koguneb riigikogu opositsiooni ettepanekul erakorralisele istungjärgule, et arutada välismaalaste seaduse muutmise eelnõu, millega lubataks Eestis viibivatel kolmandate riikide kodanikel, kes peaksid riigist 31. juulil lahkuma, jätkata tööd aasta lõpuni.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kuigi Isamaa parlamendiliikmed kogunevad fraktsiooni esimehe Priit Sibula sõnul seisukohta kujundama täna hommikul, avaldas erakonna juht Helir-Valdor Seeder nagu Sibulgi lootust, et valitsus lahendab tööjõupuuduse opositsiooni eelnõust paremini. Tema sõnul on eelnõu ettepanek vormiline ning tööjõuprobleemi tervikuna lahendamise asemel aitab see vaid üksikuid ettevõtjaid.

«Hooajatöötajad, kes peaksid siia tulema, ju enne märtsi viirusepiirangute kehtestamist siin ei olnud. Nii et töölubade pikendamine ei lahenda hooajatööliste puudust,» sõnas Seeder ning tõi esile, et paljud võõrtöölised on juba lahkunud, kuna on arvestanud, et tohivad olla 31. juulini. Paljudel neist ei ole võimalik Eestisse naasta.

04.07.2020 07.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto