R, 31.03.2023

Riigikogu koguneb arutama töölubade pikendamist

Meinhard Pulk
, reporter
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 7
Kaja Kallas ning Helir-Valdor Seeder on eri meelt, kuidas tööjõupuudust lahendada. foto: Mihkel Maripuu
Kaja Kallas ning Helir-Valdor Seeder on eri meelt, kuidas tööjõupuudust lahendada. foto: Mihkel Maripuu Foto: Mihkel Maripuu

Täna koguneb riigikogu opositsiooni ettepanekul erakorralisele istungjärgule, et arutada välismaalaste seaduse muutmise eelnõu, millega lubataks Eestis viibivatel kolmandate riikide kodanikel, kes peaksid riigist 31. juulil lahkuma, jätkata tööd aasta lõpuni.

Kuigi Isamaa parlamendiliikmed kogunevad fraktsiooni esimehe Priit Sibula sõnul seisukohta kujundama täna hommikul, avaldas erakonna juht Helir-Valdor Seeder nagu Sibulgi lootust, et valitsus lahendab tööjõupuuduse opositsiooni eelnõust paremini. Tema sõnul on eelnõu ettepanek vormiline ning tööjõuprobleemi tervikuna lahendamise asemel aitab see vaid üksikuid ettevõtjaid.

«Hooajatöötajad, kes peaksid siia tulema, ju enne märtsi viirusepiirangute kehtestamist siin ei olnud. Nii et töölubade pikendamine ei lahenda hooajatööliste puudust,» sõnas Seeder ning tõi esile, et paljud võõrtöölised on juba lahkunud, kuna on arvestanud, et tohivad olla 31. juulini. Paljudel neist ei ole võimalik Eestisse naasta.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 7
Märksõnad
Tagasi üles