Sisukord
Majandus
Tänane leht
06.07.2020
Eesti Estoonlased lahkavad Aivar Mäed tabanud süüdistuste tagamaid (114) Eesti lühiuudised Riigikogu koguneb arutama töölubade pikendamist (7) Martin Helme lubab uut tooni (1) Riigikülasse tulekivi tooma VIDEO JA GALERII ⟩ Kesk-Eesti paisjärv muutus aktiivsete suvitajate Mekaks (1) Majandus Majanduse olukord on halb, aga tulevik pakub lootust Majanduse lühiuudised Suur edetabel: need on Eesti investorite lemmikaktsiad Aasia majanduste taastumine läheb hapralt Välismaa Uued viiruskolded sunnivad tuhanded inimesed koduseinte vahele Välismaa lühiuudised PÕHJALA VAADE ⟩ Noori rõhub stress ja ühiskondlik surve (3) Doonau delta traditsiooniline eluviis taandub mootorimüra ees Arvamus Peatoimetaja Mart Raudsaar: ajakirjandus ei ole kohus (21) Juhtkiri: EKRE ujub jõuliselt vastuvoolu (15) Juku-Kalle Raid: Riigikogu kahepalgeline hoiak Tiibeti ja dalai-laama küsimuses (8) Raimond Kaljulaid: kuidas toetada maaomavalitsusi? (1) 5. juuli 1940: valimisetendus algab Kultuur Kapitalist astub kirikusse ja küsib: «Palju maksab?» (1) Elab veel funk Kultuuri lühiuudised Kas on kerge olla noor?* Sport Tänak meelitas Viru rallile oodatust rohkem pealtvaatajaid Spordi lühiuudised Karistused rikkusid Hamiltoni nädalavahetuse Flora võidutses, Trans kurvastas, Paide rõõmustas Tartu Piret Bristol: muutuste arhitektid Ott Kiens: roheline orav Tartu linnapildis (1) Parkide elurikkuse projekt ei taotlegi harjumuspärast ilu Autovabaduse puiestee avanes rõõmsalt ja rahvarohkelt Tartu lühiuudised Koroonaepideemiajärgne aeg hoiab kliinikumi töötajad valvel (3) Värvika ajalooga Kavastu jõeparv sai uue kuue (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aasia majanduste taastumine läheb hapralt

2 min lugemist
  • Mais langes Hiina siseste raudteereisijate arv mullusega võrreldes 49 protsenti.
  • Jaapani majandus kahanes juba kolmandat kvartalit järjest.
  • Viirus dikteerib India majanduse toibumise tempo.
Hiina suuruselt teise veebijaemüüja JD.com töötaja jagab Pekingis klientidele pakke.  FOTO: STRINGER/EPA/Scanpix

Aasia riikide majanduses paistab kasvulootusi, kuid igasugune toibumine tundub endiselt väga habras.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Hiina teenuste sektori ostujuhtide indeks kerkis juunis kümne aasta kõrgeimale, 58,4 punkti tasemele. Mais oli see 55 punkti, veel veebruaris aga kõigi aegade madalaim, 26,5 punkti. Kui indeks on üle 50, siis väljendab see eelneva kuuga võrreldes majanduslikku kasvu. Teenuste sektor moodustab Hiinas umbes 60 protsenti majandusest ja poole töökohtadest linnades.

Ka tootmise ja teenuste ostujuhtide koondindeks tõusis maikuu 54,5 punktilt juunis 55,7 punktile. Samas kahanes nii tootmise kui ka teenuste vallas tööhõive. Investeerimispanga Nomura analüütikud tõstsid Hiina teise kvartali majanduse aastakasvu prognoosi 1,2 protsendilt ­2,6-le, kuid hoiatasid, et kasv võib lähikuudel pidurduda.

04.07.2020 07.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto