Sisukord
Arvamus
Tänane leht
08.07.2020
Eesti «Iga usaldus eeldab väga head suhtlust» Välistudengite isolatsiooninõue teeb nõutuks (22) Eesti lühiuudised Allilmaliider suri südameataki tagajärjel Austraalias elavad eestlased ootavad riigist lahkumise luba nädalaid Riik ja kogudus käivad kujude pärast kohut (1) Majandus Aprillis alguse saanud üldine hinnalangus aeglustus juunis (1) Majanduse lühiuudised Eesti särtsuvelo tootja hoiab buumi laineharjal tasakaalu Välismaa President Macron haaras valitsuse üle kontrolli Välismaa lühiuudised NATO staabielemendi liitlased koduigatsust ei kurda (5) Venemaa poliitikasse astus teine Putin (1) Arvamus Juhtkiri: Macron ja peeglike seina peal (4) Aimar Altosaar: Šveits või pimeriik (56) Vladimir Juškin: Putini juuniteesid (20) Malle Salupere: ikka kordub sama viga (1) Erkki Bahovski: kellele on vaja ausammast? (8) Päeva karikatuur Vastulause ⟩ Ajakirjandus ei ole kohus ega süütegude paralleelmenetleja (42) Kultuur Laguneva maailma teater ehk kaasaegse teatri hetkeseis Eestis Tarantino (ja paljude teiste) iidol Selgusid Eestit Veneetsia biennaalil esindavad kunstnikud Sport Venemaa iluuisutaja: sport röövis lapsepõlve. Levandi ja Kiibus on teist meelt Kaspar Treier täitis lapsepõlveunistuse, kuid nüüd algavad tõsised väljakutsed Rally Estonia jätab mitu väga head katset tulevikku Uued tõendid võivad kahtluse alla seada Venemaa dopingusaaga vilepuhuja usaldusväärsuse (1) Välismaal debüüthooaja lõpetanud korvpallikoondislase vastu tuntakse huvi nii Eestist kui ka piiri tagant Tartu Kätlin Konstabel: närvilisus roolis võrdub purjus juhtimisega (1) Ralli ajaks Tartusse öömaja enam leida ei pruugi Tartu lühiuudised Tammeka noortevõistkond seisab Euroopa lävel Valimiskomisjon arvas tülitekitaja volikogust välja (1) Helge kauge tulevik: sadu kilomeetreid rattateid ja neli uut silda Teadustelk kutsub kõiki nuputama Pepe’s ja Hops üritavad hoogu sisse saada Argo Aadli teeb nalja iseenda üle Võõraste tõrjumise mentaliteet pressib ülikoolidesse (5) Veljo Tormise looming kõlab päikesetõusust päikeseloojanguni Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erkki Bahovski: kellele on vaja ausammast?

2 min lugemist
  • Vabadussammas on mälestusmärk eesti rahvale.
  • Pätsi pea on mälestusmärk Pätsile endale.
  • Jalgpallihalli koht ei peaks olema kommunismiohvrite memoriaali kõrval.
Erkki Bahovski. FOTO: Mihkel Maripuu

Omaenda ajalugu peab mõtestama ja tähistama, kirjutab kolumnist Erkki Bahovski.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Laupäevane Postimees andis vägeva kogupaugu memoriaalide-mälestussammaste pihta. Ülle Harju kirjutas mõttest viia Tallinna Vabaduse väljakult minema Vabadussammas ja Jaanus Kriisk palus anda võimalus jalgpallihallile, mida planeeritakse ehitada kommunismiohvrite memoriaali kõrvale.

Ma ei ole väga kindel, et Ülle Harju mõte, mille järgi ei seostu hiigelrist «mitte Eesti vabaks võitlemise, vaid vallutamisega» on midagi, millele kõik alla kirjutaksid. Sama loogika järgi tuleks siis ära korjata kõik Vabadusristid ja teised medalid, mis ristikujulised. NB! Terved surnuaiad on täis riste – mis siis edasi saab? Kutsume buldooseri?

Alati võib vaielda Vabadussamba teostuse üle, aga eeskätt on see mälestusmärk nendele, kes võitlesid Vabadussõjas Eesti iseseisvuse eest.

07.07.2020 09.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto