Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
08.07.2020
Eesti «Iga usaldus eeldab väga head suhtlust» Välistudengite isolatsiooninõue teeb nõutuks (22) Eesti lühiuudised Allilmaliider suri südameataki tagajärjel Austraalias elavad eestlased ootavad riigist lahkumise luba nädalaid Riik ja kogudus käivad kujude pärast kohut (1) Majandus Aprillis alguse saanud üldine hinnalangus aeglustus juunis (1) Majanduse lühiuudised Eesti särtsuvelo tootja hoiab buumi laineharjal tasakaalu Välismaa President Macron haaras valitsuse üle kontrolli Välismaa lühiuudised NATO staabielemendi liitlased koduigatsust ei kurda (5) Venemaa poliitikasse astus teine Putin (1) Arvamus Juhtkiri: Macron ja peeglike seina peal (4) Aimar Altosaar: Šveits või pimeriik (56) Vladimir Juškin: Putini juuniteesid (20) Malle Salupere: ikka kordub sama viga (1) Erkki Bahovski: kellele on vaja ausammast? (8) Päeva karikatuur Vastulause ⟩ Ajakirjandus ei ole kohus ega süütegude paralleelmenetleja (42) Kultuur Laguneva maailma teater ehk kaasaegse teatri hetkeseis Eestis Tarantino (ja paljude teiste) iidol Selgusid Eestit Veneetsia biennaalil esindavad kunstnikud Sport Venemaa iluuisutaja: sport röövis lapsepõlve. Levandi ja Kiibus on teist meelt Kaspar Treier täitis lapsepõlveunistuse, kuid nüüd algavad tõsised väljakutsed Rally Estonia jätab mitu väga head katset tulevikku Uued tõendid võivad kahtluse alla seada Venemaa dopingusaaga vilepuhuja usaldusväärsuse (1) Välismaal debüüthooaja lõpetanud korvpallikoondislase vastu tuntakse huvi nii Eestist kui ka piiri tagant Tartu Kätlin Konstabel: närvilisus roolis võrdub purjus juhtimisega (1) Ralli ajaks Tartusse öömaja enam leida ei pruugi Tartu lühiuudised Tammeka noortevõistkond seisab Euroopa lävel Valimiskomisjon arvas tülitekitaja volikogust välja (1) Helge kauge tulevik: sadu kilomeetreid rattateid ja neli uut silda Teadustelk kutsub kõiki nuputama Pepe’s ja Hops üritavad hoogu sisse saada Argo Aadli teeb nalja iseenda üle Võõraste tõrjumise mentaliteet pressib ülikoolidesse (5) Veljo Tormise looming kõlab päikesetõusust päikeseloojanguni Meelelahutus Koomiks Sudoku

Võõraste tõrjumise mentaliteet pressib ülikoolidesse

4 min lugemist
Tartu ülikoolis tudeerivat Brasiilia päritolu üliõpilast Conrado Cerqueirat teeb murelikuks võimalik töötamispiirang 16 tundi nädalas. Siseministeerium kinnitas, et ülikoolides juba õppivaid kolmandate riikide üliõpilasi see ja ka teised seadusemuudatused ei puudutaks. FOTO: Kristjan Teedema

Kui töötundide arvu tõesti piiratakse, ei saa ma siin oma õpinguid jätkata, tõdes Brasiilia päritolu tudeng Conrado Cerqueira, kes tudee­rib Tartu ülikoolis vahetusüliõpilasena ja töötab selle kõrvalt täiskohaga kokana. «Teenin vaevu eluks hädavajaliku neljakümne tunniga nädalas, kuueteistkümne tunniga on see lihtsalt võimatu,» selgitas ta.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Cerqueira on üks paljudest murelikest Tartus õppivatest välistudengitest. Neid koondavas Facebooki grupis «Foreigners in Tartu» on vestlus läinud emotsionaalseks ja kirglikuks. Põhjus on välismaalaste seaduse ning õppetoetuste ja õppelaenu seaduse eelnõu, millega siseministeerium tahab seada lisapiiranguid Eestisse õppima tulevatele kolmandate riikide tudengitele. Näiteks tohiksid need üliõpilased õppimise kõrvalt senise 40 tunni asemel töötada vaid 16 tundi nädalas. Nad ei võiks õpingute esimesel kahel aastal Eestisse elama tuua oma abikaasat.

Seaduse jõustumine tähendaks veel teisigi uusi regulatsioone ja piiranguid. Lisaks juba mainitule soovitakse seadusega täpsustada välismaalasi õppima kutsuvale kõrgkoolile esitatavaid nõudeid. Ära lõpeks ka õppimiseks tähtajalise elamisloa saanud välismaalastele vajadusepõhise õppetoetuse maksmine.

07.07.2020 09.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto