Sisukord
Välismaa
Tänane leht
08.07.2020
Eesti «Iga usaldus eeldab väga head suhtlust» Välistudengite isolatsiooninõue teeb nõutuks (22) Eesti lühiuudised Allilmaliider suri südameataki tagajärjel Austraalias elavad eestlased ootavad riigist lahkumise luba nädalaid Riik ja kogudus käivad kujude pärast kohut (1) Majandus Aprillis alguse saanud üldine hinnalangus aeglustus juunis (1) Majanduse lühiuudised Eesti särtsuvelo tootja hoiab buumi laineharjal tasakaalu Välismaa President Macron haaras valitsuse üle kontrolli Välismaa lühiuudised NATO staabielemendi liitlased koduigatsust ei kurda (5) Venemaa poliitikasse astus teine Putin (1) Arvamus Juhtkiri: Macron ja peeglike seina peal (4) Aimar Altosaar: Šveits või pimeriik (56) Vladimir Juškin: Putini juuniteesid (20) Malle Salupere: ikka kordub sama viga (1) Erkki Bahovski: kellele on vaja ausammast? (8) Päeva karikatuur Vastulause ⟩ Ajakirjandus ei ole kohus ega süütegude paralleelmenetleja (42) Kultuur Laguneva maailma teater ehk kaasaegse teatri hetkeseis Eestis Tarantino (ja paljude teiste) iidol Selgusid Eestit Veneetsia biennaalil esindavad kunstnikud Sport Venemaa iluuisutaja: sport röövis lapsepõlve. Levandi ja Kiibus on teist meelt Kaspar Treier täitis lapsepõlveunistuse, kuid nüüd algavad tõsised väljakutsed Rally Estonia jätab mitu väga head katset tulevikku Uued tõendid võivad kahtluse alla seada Venemaa dopingusaaga vilepuhuja usaldusväärsuse (1) Välismaal debüüthooaja lõpetanud korvpallikoondislase vastu tuntakse huvi nii Eestist kui ka piiri tagant Tartu Kätlin Konstabel: närvilisus roolis võrdub purjus juhtimisega (1) Ralli ajaks Tartusse öömaja enam leida ei pruugi Tartu lühiuudised Tammeka noortevõistkond seisab Euroopa lävel Valimiskomisjon arvas tülitekitaja volikogust välja (1) Helge kauge tulevik: sadu kilomeetreid rattateid ja neli uut silda Teadustelk kutsub kõiki nuputama Pepe’s ja Hops üritavad hoogu sisse saada Argo Aadli teeb nalja iseenda üle Võõraste tõrjumise mentaliteet pressib ülikoolidesse (5) Veljo Tormise looming kõlab päikesetõusust päikeseloojanguni Meelelahutus Koomiks Sudoku

NATO staabielemendi liitlased koduigatsust ei kurda

8 min lugemist
  • Viis aastat Tallinnas teenimist sidus Briti ohvitseri tütre tuleviku Eestiga.
  • Tallinna staabielemendis töötab 16 liitlasriikide kaitseväelast.
  • Uutena asutatud staabielemendid hüvitavad NATO eelmiste kümnendite kärpeid.
  • Praegu Tallinnas teeniv Ungari ohvitser on Kuperjanovi-kogemusega.
Tallinna NATO staabielemendi maja asub kaitsejõudude peastaabi hoovil.  FOTO: Sander Ilvest

Suvel 2015 vastselt Tallinna rajatud NATO staabielemendi (NFIU) asejuhiks tulnud Ühendkuningriigi kolonelleitnant Mark Paul Attrill ei arvanud toona, et tähistab Eestis ka selle ettevõtmise viiendat sünnipäeva.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Eeldasin, et tõenäoliselt lõpetan ja lahkun 2018. aastaks,» meenutab Attrill. Selle asemel aga pikendati tema teenistust Tallinnas korra ja siis veel teist korda ning nüüd on Briti ohvitser Eestiga nii seotud, et jääb siia tööle ka pärast erruminekut.

Viimaste muutunud plaanide järgi pidanuks Attrill erru minema augustis, andma koha üle kaasmaalasele ja suunduma Tartusse Balti Kaitsekolledži õppejõuks.

Koroonakriisi tõttu palus kodumaa tal aga jääda senisesse ametisse pisut kauemaks, tõenäoliselt tuleva aasta alguseni. Seda põhjusel, et asemele tuleval Briti ohvitseril on karantiini ja muude piirangute tõttu praegu keerukas tulla perele kodu ja koolikohta korraldama.

07.07.2020 09.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto