Sisukord
Eesti
Postimees
08.07.2020
Eesti «Iga usaldus eeldab väga head suhtlust» Välistudengite isolatsiooninõue teeb nõutuks (22) Eesti lühiuudised Allilmaliider suri südameataki tagajärjel Austraalias elavad eestlased ootavad riigist lahkumise luba nädalaid Riik ja kogudus käivad kujude pärast kohut (1) Majandus Aprillis alguse saanud üldine hinnalangus aeglustus juunis (1) Majanduse lühiuudised Eesti särtsuvelo tootja hoiab buumi laineharjal tasakaalu Välismaa President Macron haaras valitsuse üle kontrolli Välismaa lühiuudised NATO staabielemendi liitlased koduigatsust ei kurda (5) Venemaa poliitikasse astus teine Putin (1) Arvamus Juhtkiri: Macron ja peeglike seina peal (4) Aimar Altosaar: Šveits või pimeriik (56) Vladimir Juškin: Putini juuniteesid (20) Malle Salupere: ikka kordub sama viga (1) Erkki Bahovski: kellele on vaja ausammast? (8) Päeva karikatuur Vastulause ⟩ Ajakirjandus ei ole kohus ega süütegude paralleelmenetleja (42) Kultuur Laguneva maailma teater ehk kaasaegse teatri hetkeseis Eestis Tarantino (ja paljude teiste) iidol Selgusid Eestit Veneetsia biennaalil esindavad kunstnikud Sport Venemaa iluuisutaja: sport röövis lapsepõlve. Levandi ja Kiibus on teist meelt Kaspar Treier täitis lapsepõlveunistuse, kuid nüüd algavad tõsised väljakutsed Rally Estonia jätab mitu väga head katset tulevikku Uued tõendid võivad kahtluse alla seada Venemaa dopingusaaga vilepuhuja usaldusväärsuse (1) Välismaal debüüthooaja lõpetanud korvpallikoondislase vastu tuntakse huvi nii Eestist kui ka piiri tagant Tartu Kätlin Konstabel: närvilisus roolis võrdub purjus juhtimisega (1) Ralli ajaks Tartusse öömaja enam leida ei pruugi Tartu lühiuudised Tammeka noortevõistkond seisab Euroopa lävel Valimiskomisjon arvas tülitekitaja volikogust välja (1) Helge kauge tulevik: sadu kilomeetreid rattateid ja neli uut silda Teadustelk kutsub kõiki nuputama Pepe’s ja Hops üritavad hoogu sisse saada Argo Aadli teeb nalja iseenda üle Võõraste tõrjumise mentaliteet pressib ülikoolidesse (5) Veljo Tormise looming kõlab päikesetõusust päikeseloojanguni Meelelahutus Koomiks Sudoku

Austraalias elavad eestlased ootavad riigist lahkumise luba nädalaid

4 min lugemist
Austraalia tuntuim lennufirma on peatanud peaaegu kõik rahvusvahelised lennud vähemalt oktoobrini. Austraaliasse lendavad veel üksikud Lähis-Ida ja Aasia lennufirmad. FOTO: Phil Noble/Reuters/Scanpix

Austraalia alalistel residentidel, nagu ka kodanikel, tuleb riigist ära sõitmiseks taotleda eraldi luba. «Pärast neljanädalast ootamist sain lõpuks oma vastuse, mis oli imekombel jaatav,» rõõmustab Sydneys elav ja töötav reisibüroo Aero Travel juhataja Aet Madison, kelle emotsioonid jõudsid lubatähe taotlemisel vahelduda lootusrikkusest mure, lootusetuse, teadmatuse, segaduse ja ärevuseni. Sel neljapäeval lubatakse tal viimaks Eesti poole teele asuda.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Reisiluba peavad Madisoni sõnul küsima kõik Austraalia eestlased, kes on saanud kohaliku elamisloa või passi. Ilma loata võivad ära sõita siiski need, kes viimase 12–24 kuu jooksul veetnud rohkem aega Austraaliast eemal kui Austraalias. Teada on juhtumeid, kus piiril on lõpuks päevi ükshaaval kokku loetud, et teha kindlaks, kas reisijal on õigus loata minema sõita või mitte.

Reisiluba saab taotleda, kui minnakse võitlema koroonaviirusega, tegeletakse esmatähtsa tootmis- või äritegevusega, vajatakse Austraalias kättesaamatut ravi või kui on muud kiireloomulised ja edasilükkamatud isiklikud asjaolud, näiteks pulm või matus. Luba võidakse anda ka humanitaarsetel või rahvusliku huvi kaalutlustel.

07.07.2020 09.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto