Sisukord
Majandus
Postimees
09.07.2020
Eesti Tallinn valmistub hüppeks Kaja Kallas: maksumaksjad peavad valitsuse rumalad otsused kinni maksma (7) Eesti lühiuudised Tark masin püüab Admiraliteedi basseinis mereprügi Epidemioloogide seitse lugu. Kergenduspisarad, surmahirm ja tänusõnad Majandus DHL premeerib kõiki töötajaid Tööturg sai elu sisse, aga kriis pole läbi TransferWise’i aktsionärid müüvad taas aktsiaid Välismaa Sakslased lubavad tüürida ELi solidaarsuse kursil (1) Venemaa süüdistab endist ajakirjanikku Tšehhi heaks luuramises (1) Välismaa lühiuudised ÜLEVAADE: Mida arvavad Eesti eurosaadikud Merkeli tänasest kõnest? (9) Arvamus Juhtkiri: edaspidi jagatakse raha ja inimesi teisiti (5) Evelyn Kaldoja: hingetõmbeaeg, mitte võit (13) Aija Sakova: sisemine «aga» takistab inimese kuulamisvõimet Karin Paulus: Pätsi pea ongi peamine (12) Martin Mölder: kooseluseaduse vari (21) Kadri Simson: uued tuuled Euroopa energeetikas (2) Andreas Kaju: orjuse vastu rajatud vabariik (16) Kultuur Matus Eesti moodi (2) Maffiakuninga piinad Sport Kontaveit tõi Tondi saali täismaja Eesti rattur tõusis nelja aastaga ei kellestki maailma eliiti (5) Spordi lühiuudised Tõeliste kümnevõistlejate sekka murdnud Tšernjavski: võlts oleks öelda, et jäi varu Maa Elu Kümneid tonne maasikaid jääb põllule mädanema (25) Suve alguse ilm soosis turbatootjaid Mida valitsus lubas, mida piiras? Köögiviljaturvast müüakse viimase kümnendi parimas tempos Võrumaa taludest leiab kelgukoeri, suitsusaunu ja toredat pererahvast Parimad nipid maasikate tervislikuks säilitamiseks Mee värvus sõltub miljonist pisiasjast Angervaks on niitude kuninganna Kesksuvi sobib seemnete külvamiseks Kunagisest jõukast Harjumaa karjakasvatustalust sai talurestoran Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tööturg sai elu sisse, aga kriis pole läbi

4 min lugemist
  • Tööpakkumiste arv on praeguseks kriisi põhjaga võrreldes kasvanud 59 protsenti.
  • Pakkumiste arv taastub, aga tööotsijaid on mullusest rohkemgi.
  • Süvenev majanduskriis ei pruugi kõiki inimesi ühtemoodi mõjutada.
Paljud istusid koroonakriisi ajal kodus tööta ja paljud pingutasid võimete piiril, et töö saaks kuidagigi tehtud, juhtis tähelepanu renditööjõufirma Manpower Baltimaade tegevjuht Heigo Kaldra. Renditööjõudu oleks lihtsam vastavalt vajadusele ümber paigutada. FOTO: Raul Mee

Registreeritud töötute arv on Eestis ületanud 50 000 inimese piiri ja analüütikud kardavad, et sügiseks see kahekordistub. Samas on tööjõuturg viimasel paaril kuul ilmutanud elavnemise märke.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Alates mai keskpaigast on juhutööd pakkuvas portaalis Goworkabit tööde arv kasvanud iga nädal stabiilselt 10–15 protsenti. «Jääb üle ainult loota, et viiruse levik on kontrolli alla saadud ja uus laine, mis majanduse taas uppi lööks, nii ulatuslik ei tule,» rääkis portaali juht Kristjan Vanaselja.

CVKeskuse turundusjuht Henry Auväärt kinnitas, et mai hakul hakkas palju tööandjaid taas värbama ja tööpakkumiste arv on kriisi põhjaga võrreldes kasvanud praeguseks 59 protsenti. Juuni tõi tööturule leevendust enamikus sektorites, sealhulgas paljukannatanud turismialal, sest pakkumiste arv hakkas kiirelt kasvama.

«Enamikus valdkondades, kus töökohti on palju ja värbamisplaanid olid vahepeal sundpuhkusel, on alates juunist olnud näha väga suurt nõudlust töötajate järele – seda suunda on märgata nii turismisektoris, toitlustuses, müügivaldkonnas kui ka klienditeeninduses,» ütles Auväärt. «Pisut aeglasemalt kasvab nõudlus tööstuses ja transpordis, kuid ka seal oli juunikuus märgata tugevaid märke tööpakkumiste hulga taastumisest.»

08.07.2020 10.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto