Sisukord
Eesti
Postimees
09.07.2020
Eesti Tallinn valmistub hüppeks Kaja Kallas: maksumaksjad peavad valitsuse rumalad otsused kinni maksma (7) Eesti lühiuudised Tark masin püüab Admiraliteedi basseinis mereprügi Epidemioloogide seitse lugu. Kergenduspisarad, surmahirm ja tänusõnad Majandus DHL premeerib kõiki töötajaid Tööturg sai elu sisse, aga kriis pole läbi TransferWise’i aktsionärid müüvad taas aktsiaid Välismaa Sakslased lubavad tüürida ELi solidaarsuse kursil (1) Venemaa süüdistab endist ajakirjanikku Tšehhi heaks luuramises (1) Välismaa lühiuudised ÜLEVAADE: Mida arvavad Eesti eurosaadikud Merkeli tänasest kõnest? (9) Arvamus Juhtkiri: edaspidi jagatakse raha ja inimesi teisiti (5) Evelyn Kaldoja: hingetõmbeaeg, mitte võit (13) Aija Sakova: sisemine «aga» takistab inimese kuulamisvõimet Karin Paulus: Pätsi pea ongi peamine (12) Martin Mölder: kooseluseaduse vari (21) Kadri Simson: uued tuuled Euroopa energeetikas (2) Andreas Kaju: orjuse vastu rajatud vabariik (16) Kultuur Matus Eesti moodi (2) Maffiakuninga piinad Sport Kontaveit tõi Tondi saali täismaja Eesti rattur tõusis nelja aastaga ei kellestki maailma eliiti (5) Spordi lühiuudised Tõeliste kümnevõistlejate sekka murdnud Tšernjavski: võlts oleks öelda, et jäi varu Maa Elu Kümneid tonne maasikaid jääb põllule mädanema (25) Suve alguse ilm soosis turbatootjaid Mida valitsus lubas, mida piiras? Köögiviljaturvast müüakse viimase kümnendi parimas tempos Võrumaa taludest leiab kelgukoeri, suitsusaunu ja toredat pererahvast Parimad nipid maasikate tervislikuks säilitamiseks Mee värvus sõltub miljonist pisiasjast Angervaks on niitude kuninganna Kesksuvi sobib seemnete külvamiseks Kunagisest jõukast Harjumaa karjakasvatustalust sai talurestoran Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kaja Kallas: maksumaksjad peavad valitsuse rumalad otsused kinni maksma

2 min lugemist
Reformierakonna esimees Kaja Kallas sõnas, et iga täiendav tööjõud loob lisandväärtust läbi töö, maksude tasumise ja tarbimise. FOTO: Tairo Lutter

Reformierakonna juht Kaja Kallas ütles Postimehe otsesaates, et maaeluminister Arvo Alleri lubadus kaaluda marjakasvatajatele kahju hüvitamist on valitsuse halbade valikute kinnimätsimine maksumaksja raha eest.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Võõrtööjõu küsimuses domineerivad maasikakasvatajad, sest nende jaoks on probleem kõige akuutsem.

Maasikakasvatajad on tõepoolest olnud pildil, aga nende jaoks on natuke liiga hilja. Eri ettevõtjate sõnul on 50–60 tonni maasikaid ühe ettevõtte kohta juba raisku läinud. Kujutage endale ette ettevõtjat, kes on loonud elutöö ja peab nüüd nägema, kuidas saak hävib. See on väga valus, ja veel valusam on, et valitsus rahandusministri suu läbi veel neid ettevõtjaid mõnitab.

Nüüd üritatakse maksumaksja rahaga [maasikakasvatajate] suid nii-öelda kinni toppida – siis saavad kõik öelda, et valitsus on erakordselt hästi hakkama saanud ja neile makstakse kompensatsiooni.

Rõhutan, et see on valitsuse enda tekitatud probleem. Nad ei lubanud täiendava tööjõu kasutamist, mida need ettevõtted vajasid. Mis varem oli lubatud, keelasid nad ära ja tekkis see kahju. Ja nüüd meie kõik peame selle kinni maksma! See kindlasti ei ole õige.

08.07.2020 10.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto