Kaja Kallas: maksumaksjad peavad valitsuse rumalad otsused kinni maksma

Reformierakonna esimees Kaja Kallas sõnas, et iga täiendav tööjõud loob lisandväärtust läbi töö, maksude tasumise ja tarbimise. FOTO: Tairo Lutter

Reformierakonna juht Kaja Kallas ütles Postimehe otsesaates, et maaeluminister Arvo Alleri lubadus kaaluda marjakasvatajatele kahju hüvitamist on valitsuse halbade valikute kinnimätsimine maksumaksja raha eest.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Võõrtööjõu küsimuses domineerivad maasikakasvatajad, sest nende jaoks on probleem kõige akuutsem.

Maasikakasvatajad on tõepoolest olnud pildil, aga nende jaoks on natuke liiga hilja. Eri ettevõtjate sõnul on 50–60 tonni maasikaid ühe ettevõtte kohta juba raisku läinud. Kujutage endale ette ettevõtjat, kes on loonud elutöö ja peab nüüd nägema, kuidas saak hävib. See on väga valus, ja veel valusam on, et valitsus rahandusministri suu läbi veel neid ettevõtjaid mõnitab.

Nüüd üritatakse maksumaksja rahaga [maasikakasvatajate] suid nii-öelda kinni toppida – siis saavad kõik öelda, et valitsus on erakordselt hästi hakkama saanud ja neile makstakse kompensatsiooni.

Rõhutan, et see on valitsuse enda tekitatud probleem. Nad ei lubanud täiendava tööjõu kasutamist, mida need ettevõtted vajasid. Mis varem oli lubatud, keelasid nad ära ja tekkis see kahju. Ja nüüd meie kõik peame selle kinni maksma! See kindlasti ei ole õige.

08.07.2020 10.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto