Sisukord
Eesti
Postimees
11.07.2020
Eesti FOTOD JA VIDEO ⟩ Riskiallikas ei ole elektritõukeratas, vaid inimene (13) Priit Hõbemägi on valmis minema kultuurikomisjoni vastu kohtusse Eesti lühiuudised Vanglamüüri lammutamine tõi hea üllatuse Kriis suunamudijaid ei murdnud (3) Majandus Analüüs: Tallink kaotas üle kahe miljoni reisija (2) Apple’i aktsia ralli teeb murelikuks, analüütikud soovitavad siiski osta (1) Välismaa AJA PEEGEL. Tunnistajad vaikivad seni Srebrenica ohvrite matmispaikadest Välismaa lühiuudised Arvamus Mihkel Kunnus: hukkamine e-kohtus (7) President Kanye West (4) Tagasihoidlik töörügaja Linnapea salarelv 111 päeva sisekaemust Juhtkiri: tõuksisõit pole lapsemäng (1) Tühista või saa tühistatud: avalikust arutelust sotsiaalmeedia ajastul (2) Sport MMA-eksperdid Vallo Hannus ja Ari Matti Mustonen lahkavad UFC suurt peamatši Ville Arikese kolumn: spordimaailm, mida me veel ei tundnud Tiidrek Nurme andis kogu oma elu jooksmisele (5) Merendus Täna algaval Muhu väina regatil suuri pidusid ei tule Merenduse lühiuudised AK Põhjala võlud ja valud: vana kummitehas võidetakse inimestele tagasi Arter Laevandusjuht Kadri Land: Tundub, et põdesin koroonat juba aasta algul Eesti jälle esirinnas! Mets kaob, mis mühiseb (69) Õiguspsühholoog Talis Bachmann: kui on ainult sõna sõna vastu, siis ei tohiks süüdi mõista (8) Põhjala võlud ja valud: vana kummitehas võidetakse inimestele tagasi «Väina tuled see aasta?» Millest suhetes kõige rohkem puudust tuntakse? Leedu köök naeratab: maitse kohalikke superstaare Mis on saanud rahvaautost? Sõiduproov uue Škoda Octaviaga toob selgust (3) Kuidas voltida periskoopi? Huawei täiustas parimat kaameratelefoni Esimene rokifestival tähistas totaalset vabanemist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kriis suunamudijaid ei murdnud

4 min lugemist
Seidi Voogre sõnul oli koroona ajal kõige suurem probleem see, kuidas leida motivatsiooni töö tegemiseks. FOTO: Raul Mee

Kriis mõjutas Eesti sisuloojaid – kes pidi raskel ajal silmitsi seisma depressiooniga, kes ümber hindama oma senised väärtushinnangud ja väljavaated elule. Eesti mõjuisikud, kelle peamine sissetulekuallikas on sotsiaalmeedias toodete reklaamimine, ei saa tööpuuduse üle aga kurta. Seda kinnitab ka sisuloojate seas tehtud uuring, mis näitab, et kui kriisi algus mõjus raskelt, siis teine pool tõi nii mõnelegi kaasa töömahu suurenemise.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Neli aastat sotsiaalmeedias tegutsenud Liza Lind, kes peab reisiblogi ning kes on aastate jooksul oma sissetuleku saanud tihti eri brändide toodete turundamisega, tõdeb, et koroonakriis sundis teda oma elulisi väljavaateid kriitilise pilguga vaatama ning mõtlema tegude tagajärgedele. «On asju, mida olen terve elu pidanud normaalseks ja isegi vajalikuks osaks elust, kuid ma hakkan alles praegu mõtlema, et see ei pruugi nii olla,» räägib Lind, viidates laiemalt oma tarbimisharjumustele ja suhetele teistega.

Kuna Lind peab ka reisi­blogi, siis oli ta enda sõnul pigem halvas olukorras. Teisalt toob noor välja, et sotsiaalmeedia võimaldab hea tahte ja loova mõtlemise juures ka kodust lahkumata tööd teha.

Kõige raskemaks osutus suunamudija jaoks teadmatus, mis olukorraga kaasnes – seda nii tööalaselt kui ka isiklikus plaanis. «Kõik oli küsimärgi all ja kõigeks pidi valmis olema,» rääkis Lind ning lisas, et teisalt andis kriis talle võimaluse keskenduda koolile ja projektidele.

10.07.2020 13.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto