Priit Hõbemägi on valmis minema kultuurikomisjoni vastu kohtusse

Priit Hõbemäe sõnul pole tegu mitte põhimõttelise asjaoluga, vaid poliitilise intriigiga, mille juured peituvad võib-olla kultuurikomisjonis. FOTO: Erik Prozes

Kuku raadio saatejuht Priit Hõbemägi ütles Postimehe otsesaates, et kui riigikogu kultuurikomisjon otsustab teda rahvusringhäälingu nõukogust tagandada, siis ta ei nõustu tagasi astuma. «Sellisel juhul kaitsen oma õigusi kohtus,» kinnitas ta.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Mind on sellisena sinna vastu võetud ja ma ei ole midagi varjanud. Mul on õigus pöörduda otse riigikohtusse. Ma ei taha seda teha, aga kui tunnen, et mulle tehakse ülekohut, siis olen sunnitud seda tegema,» hoiatas ta.

Raadiohääl pöördus oma juriidilise esindaja poole, kes koostas talle vastava seisukoha. «Põhimõtteliselt väljendab see, mida olen juba rääkinud – mul ei ole huvide konflikti. Ma olen lojaalne ja seadust kohaldatakse minu puhul ebaõiglaselt,» lausus ta.

Hõbemägi loodab, et kultuurikomisjoni esimees Aadu Must suudab segaduse lahendada ja tavapärane töö jätkub. Must kinnitas Postimehele, et nõukogu liikmele piirangud seab seadus.

10.07.2020 13.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto