Eesti veofirmad ei kipu enam Venemaale tankima

Veoautod Narva piiripunktis. Möödunud aastal mõjutas Vene suunal tankimiste kasvu Eesti kasuks lisaks aktsiisilangetusele ka piiri sulgemine koroonakriisi tõttu. FOTO: Tairo Lutter / Virumaa Teataja

Pärast diislikütuse aktsiisilangetust on hinnavahe Eesti ja lõunanaabrite tanklates sulanud pea olematuks, kohati maksab diisel Eestis isegi vähem kui Leedus. Veofirmade esindusorganisatsioonide sõnul pole Eestisse tagasi tulemas vaid lõunanaabrite piiriülesed tankimised, rekad ei kipu enam ka Venemaal diislit tankima.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Maikuus jõustunud langetusega on diisliaktsiis Eestis nüüd Leeduga samal tasemel, 37,2 senti liitri kohta, Lätis 41,4 senti. Kriisi leevendusmeetmena on sellel ka üsna krõbe hind: lisaeelarve prognoosi kohaselt jääb seetõttu eelarvesse tänavu laekumata 76,6 miljonit eurot.

Rahandusminister Martin Helme sõnul oli see üks olulisimaid meetmeid üldse, kuna diisel on oluline sisendhind kogu majandusele. Ta rääkis, et kui pikamaa transport alates bussidest lõpetades rekadega tankis Leedus ja jättis selle raha koos aktsiisidega Leetu, siis nüüd tuleb see raha suures osas Eestisse.

11.07.2020 14.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto