Sisukord
Kultuur
Postimees
13.07.2020
Eesti ERMil miljon eurot puudu (5) Eesti lühiuudised Maanteeamet sõdib sõidueksamiaja müüjatega (4) Paadunud kelm tegutseb jälle (2) Aiarebaste nunnutamine võib lõppeda raske haigusega Majandus Renditööandjad nõuavad riigilt seadusemuudatusi (8) Majanduse lühiuudised Kaubavahetus vähenes järsult ka maikuus Eesti veofirmad ei kipu enam Venemaale tankima (4) Välismaa VIDEO ⟩ Naabreid hirmutab lätlaste kummaline sõidukultuur (75) Automaksu kehtestamine ajas leedulased vihale (2) Trump päästis vana sõbra vanglast PILTUUDIS ⟩ Poola valis presidenti Kuberneri vahistamisele vastati meeleavaldustega Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: tööjõurent kontrolli alla (1) Henri Zeigo: hiinameelne ülikool (3) VÄITLUS ⟩ Kas lobistidele peaks tegema kohustusliku registri? (1) Indrek Koppel: valmistudes teiseks laineks – Iisraeli õppetunnid (10) Sergei Metlev: Facebooki surm (1) Heinrich Suik: energeetika varustatuse vähikäik (3) Kultuur Pärast kriisi tagasi piraadilaeval Eluvett ja surmarüübet Elevandi kõrtsist Sport Spordi lühiuudised Rallitest vajab planeerimist ja koostööd, kuid on sõitja arenguks ülioluline Mercedes rõõmustas, Ferrari kurvastas Eesti vormelitalent teeb karjääri tiimijuhina Tartu Lastel tuli koroonaproovide pärast loobuda kingitud kõnnirobotist Liiga suureks peetav kool läheb ikka remonti Oma Manhattan jääb tartlastele vaid unistuseks (2) Raadil kostis jälle vikati luiskamist ERM koondab sügisel töötajaid ja vähendab lahtiolekuaega Emajõgi tõi kokku palju rahvast Tartu lühiuudised Raju lõhkus tuuliku ja autoklaasi Vorbusest saab Tartu uus linnajagu Kirjandusmuuseumi direktori kohusetäitja: ma ei ole tulnud siia asutust kinni panema Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pärast kriisi tagasi piraadilaeval

4 min lugemist
Kuraditosin surnupealuid. FOTO: Madis Veltman

Sel suvel ei ole «Eesti matus» ainuke suurfilm, mis on tegemisel. Kakumäe Jahisadamas filmitakse parasjagu seni suurima eelarvega Eesti filmi, seikluslikku lastefilmi «Erik Kivisüda». Jahedas angaaris ja udu keskel, taamal seismas filmi jaoks ehitatud üleelusuuruses piraadilaev, kohtusime filmi režissööri Ilmar Raagiga, et vestelda, kuidas on pärast koroonakriisi filmi teha ning kuidas see kõike on muutnud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kuidas läheb?

Hästi keeruliselt. Meil on siin see suur dekoratsioon, mille peal mina isiklikult pole kunagi töötanud. Trikk on ju selles, et kui Arabella filmi («Arabella, mereröövli tütar» – toim) ajal mindi lihtsalt laevaga merele ja filmiti, oli aega küll. Võis oodata, millal on õige ilm, ja siis filmida. Kui sa praegu ütled, et sul on laev udusel merel, siis päriselt laevaga merel seda udu oodata on peaaegu võimatu. Seetõttu oleme siin ja tehnikat on ümberringi hästi palju.

Kuidas on pärast koroonakriisi uuesti filmi teha?

(Muheleb.) Omal moel me kindlasti üritame seda unustada, kuigi isegi täna mõõdeti igaks juhuks, profülaktilises mõttes, hommikul kõigi kehatemperatuuri. Kogu aeg tuletatakse meelde, et käsi tuleb pesta ja muud sellist. Aga ei ole kõige hullem.

Luksemburgist tulnud partnerid rääkisid näiteks, et mingi aeg kanti seal võtetel näomaske.

11.07.2020 14.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto