N, 2.02.2023

VIDEO ⟩ Naabreid hirmutab lätlaste kummaline sõidukultuur

Bretty Sarapuu
, toimetaja
Naabreid hirmutab lätlaste kummaline sõidukultuur
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 75
Riiast Ikla suunas teel olnud reka möödasõidul.
Riiast Ikla suunas teel olnud reka möödasõidul. Foto: Bretty Sarapuu

Ebaturvaline, tõeline kaos, hullem kui Indias. Nii iseloomustatakse blogides ja foorumites liiklust meie lõunanaabrite juures, eriti kui jutuks tuleb sealne komme tõmbuda paremale poole teepeenrale, et kihutajad võiksid seeläbi tee keskele tekkivas nii-öelda kolmandas reas sujuvamalt möödasõitu teha.

Meile harjumuspärane sõiduraja keskele hoidmine tuleb Lätis justkui unustada. Lätti sõitjat kiputakse lausa hoiatama: seal on kõik teistmoodi, ära ometi tee keskele laiutama jää, hoia silmad lahti ja valmistu kiiremini sõitval autol jalust tulema.

Seejuures ei ole lätlaste sõidukultuur ja paremal pool teepeenral sõitmine võõras vaid eestlastele. Ka leedukad kinnitavad, et Lätis liigeldakse nende silmis kummaliselt.

«Kui ma sõitsin paari aasta eest Vilniusest Riiga, oli äärmiselt veider näha, kuidas juhid minu ees sõitsid peaaegu teelt välja, et mind mööda lasta,» rääkis Postimehele leedulanna Miglė Krancevičiūtė. «Kui alguses tundus see mulle kena žestina, siis hetkel, kui üks auto sõitis teepervele ja tema rataste alt paiskusid kivid vastu minu aknaklaasi, muutus olukord minu silmis äärmuslikuks ja rumalaks.»

Märksõnad
Tagasi üles