K, 1.02.2023

Vorbusest saab Tartu uus linnajagu

Jüri Saar
, arvamustoimetaja
Vorbusest saab Tartu uus linnajagu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vorbuse bussipeatus asub praegu põllul, tulevikus aga keset uut linnaosa.
 
Vorbuse bussipeatus asub praegu põllul, tulevikus aga keset uut linnaosa.  Foto: Margus Ansu

Tartu linnasüdames Emajõe kaldal on monument sajatuhandendale tartlasele, tegelikult ka mälestusmärk ajale, mil Tartus oli ametlikult nii palju inimesi. Ammu ei ole, kasvu ei paista ja praegusegi rahvaarvu hoidmine on raske ülesanne. Aga Tartu üldplaneeringu- ja arenguteenistuse juhataja Indrek Ranniku tõdemusel ei ole seda teades siiski midagi seletamatut Tartu pürgimuses luua endise Tähtvere valla aladele uusi eramupiirkondi, laiendada linna, sest inimeste elatustaseme kasvades kasvab soov suurema kodu ja suurema krundi järele. Niinimetatud vanas Tartus on uued eramukrundi lõpukorral, peale selle näeb uue avalikustamisele saadetud üldplaneeringu eskiis ette mitmete seniste eramualade kortermajadega hoonestamise võimaluse.

Koostatav üldplaneering näeb ette Vorbuse kokkukasvamise linnaga, sellest saab Tartu eramajade linnajagu. Küll oma kooli ja lasteaiata, aga poele on krunt välja mõõdetud. Samamoodi on Kandiküla tulevikuväljavaade linnaosaks saada.

Eesmärk on ehitada eramuid Ilmatsalus, Tükil, Haagel, Rõhul, Rahingel, Kandikülas ja Vorbusel.
Eesmärk on ehitada eramuid Ilmatsalus, Tükil, Haagel, Rõhul, Rahingel, Kandikülas ja Vorbusel. Foto: Graafika: Ivari Lipp
Märksõnad
Tagasi üles