Sisukord
Arvamus
Postimees
15.07.2020
Eesti Uue laenu plaan selgub sügisel (14) Eesti lühiuudised Muraste kooli õpetajad tõusid direktori kaitsele Riik püüab Levadia jalgpallihalli ehitust takistada (21) Liikluskindlustusele pole vahet, kas auto on juhiga või sõiduk on isejuhtiv (5) Hädas lind tuli inimeste juurde abi otsima (3) Majandus Eesti e-residendi ettevõttesse voolab raha ojadena (2) Majanduse lühiuudised Algas seninägematu tulemuste hooaeg Välismaa Ameeriklastel tuleb vabadustega uuesti hüvasti jätta (4) Võimumängudes jäi Bulgaaria valitsus turmtule alla Katalaani poliitikud süüdistavad Hispaaniat Rahutused kõigutavad Mali presidendi tooli (1) Prantsusmaa tähistas Bastille’ päeva Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: jõulud juulis või majanduskasv (2) Marica Lillemets: naised sihikul (15) Urmas Simon: auto või tulirelv? (2) Ingrid Sarevet: omavalitsused survestavad maad kinkima Ülo Pikkov: milline pilt talletub meist tulevikku? Tõnu Ots: vabaduse hedonism (3) Karmo Tüür: tüdimusemäss Venemaal (1) Kultuur Kaia Kiik unistab parematest planeetidest Mõrv teatrilaval: kellele ja miks? Sport Vastuseis Audru ringraja tegevusele ajas mootorispordiaustajad tagajalgele (12) Ohtralt treeninud tennisetähed loodavad pakkuda hea etenduse Tartu Lenne Rähn-Kuusik: kaasamine Tartu moodi Rait Ratasepa uus katsumus on varasemast pingelisem Spordi lühiuudised Seemnejooksik tungib majja ja voodisse Otepää ja Kambja kirikus peavad Pärt ja Haydn Kaljuste juhatamisel dialoogi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tõnu Ots: vabaduse hedonism

2 min lugemist
  • Inimesed annavad kriisijärgselt liialt naudingutele järele
  • Suurenenud on hedonistlikust käitumisest tingitud probleemid
  • Inimesed peaksid rohkem järgima moraalseid tõekspidamisi
Psühholoog Tõnu Ots ehk dr Noormann FOTO: SILLE ANNUK/PM/SCANPIX BALTICS

Koroonakriisi järgselt levivast hedonistlikust käitumisest kirjutab psühholoog Tõnu Ots.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Hedonism on lõbu- ja mõnutunde äärmuslik seisund. Koroonapaastu lõppemisega pääses valla ka täiesti inimlikult mõistetav soov kaotatud aeg, aga ka kaotatud võimalused tasa teha. Kõige kättesaadavamaks said nüüd seni pärsitud mõnud ja naudingud.

Kuid Pandora laekana on avanenud ka ohjeldamatu hedonism, millele küttis hagu tulle samale ajale sattunud jaanipäev. Alkoholi tarbimine kasvas ja koos sellega leiti senisest rohkem alkoholi ka roolikeerajate verest. Ka gaasipedaal vabanes paljude jaoks justkui kammitsaist ja kihutamise nautijaid on teedel-tänavatel senistest rohkem.

14.07.2020 16.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto