Sisukord
Arvamus
Tänane leht
15.07.2020
Eesti Uue laenu plaan selgub sügisel (14) Eesti lühiuudised Muraste kooli õpetajad tõusid direktori kaitsele Riik püüab Levadia jalgpallihalli ehitust takistada (21) Liikluskindlustusele pole vahet, kas auto on juhiga või sõiduk on isejuhtiv (5) Hädas lind tuli inimeste juurde abi otsima (3) Majandus Eesti e-residendi ettevõttesse voolab raha ojadena (2) Majanduse lühiuudised Algas seninägematu tulemuste hooaeg Välismaa Ameeriklastel tuleb vabadustega uuesti hüvasti jätta (4) Võimumängudes jäi Bulgaaria valitsus turmtule alla Katalaani poliitikud süüdistavad Hispaaniat Rahutused kõigutavad Mali presidendi tooli (1) Prantsusmaa tähistas Bastille’ päeva Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: jõulud juulis või majanduskasv (2) Marica Lillemets: naised sihikul (15) Urmas Simon: auto või tulirelv? (2) Ingrid Sarevet: omavalitsused survestavad maad kinkima Ülo Pikkov: milline pilt talletub meist tulevikku? Tõnu Ots: vabaduse hedonism (3) Karmo Tüür: tüdimusemäss Venemaal (1) Kultuur Kaia Kiik unistab parematest planeetidest Mõrv teatrilaval: kellele ja miks? Sport Vastuseis Audru ringraja tegevusele ajas mootorispordiaustajad tagajalgele (12) Ohtralt treeninud tennisetähed loodavad pakkuda hea etenduse Tartu Lenne Rähn-Kuusik: kaasamine Tartu moodi (1) Rait Ratasepa uus katsumus on varasemast pingelisem Spordi lühiuudised Seemnejooksik tungib majja ja voodisse Otepää ja Kambja kirikus peavad Pärt ja Haydn Kaljuste juhatamisel dialoogi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Karmo Tüür: tüdimusemäss Venemaal

2 min lugemist
  • Habarovski krais toimuvad protestid Moskva sekkumise vastu
  • Rahvale meeldinud kuberneri mahavõtmine käivitas protsessi
  • Moskva sekkumine siseasjadesse võib viia laiema rahulolematuseni
Karmo Tüür FOTO: Sander Ilvest/Postimees

Venemaa rahvas on tüdinud Moskva sekkumisest kohaliku tasandi poliitikasse, kirjutab kolumnist Karmo Tüür.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Venemaa Habarovski krai on üks selliseid kante, millest enamasti ei kuule ka Vene enda meediat jälgides, ammugi siis mujal maailmas. Nüüd aga on selle tänavail toimumas midagi enneolematut – massiivsed protestid, mis skandeerivad: «Moskva, mine minema!» ja «Putin on varas!».

Mis siis küll on juhtunud, et Venemaa mõttes väike linnake (umbes pool miljonit elanikku) nii mässama hakkas, et tänavaile tuli eri hinnanguil 35 000 – 60 000 inimest? Tasub meeles pidada, et 3,5 protsenti elanikest loetakse selliseks n-ö maagiliseks piiriks, millest suurem osalejate arv toob edu. Praegusel juhul on tegu aga seitsme kuni kümne protsendi elanikega, kes ummistavad linna peatänavaid, sundides politsei linnapildist kaduma.

14.07.2020 16.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto