Sisukord
Eesti
Tänane leht
15.07.2020
Eesti Uue laenu plaan selgub sügisel (14) Eesti lühiuudised Muraste kooli õpetajad tõusid direktori kaitsele Riik püüab Levadia jalgpallihalli ehitust takistada (21) Liikluskindlustusele pole vahet, kas auto on juhiga või sõiduk on isejuhtiv (5) Hädas lind tuli inimeste juurde abi otsima (3) Majandus Eesti e-residendi ettevõttesse voolab raha ojadena (2) Majanduse lühiuudised Algas seninägematu tulemuste hooaeg Välismaa Ameeriklastel tuleb vabadustega uuesti hüvasti jätta (4) Võimumängudes jäi Bulgaaria valitsus turmtule alla Katalaani poliitikud süüdistavad Hispaaniat Rahutused kõigutavad Mali presidendi tooli (1) Prantsusmaa tähistas Bastille’ päeva Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: jõulud juulis või majanduskasv (2) Marica Lillemets: naised sihikul (15) Urmas Simon: auto või tulirelv? (2) Ingrid Sarevet: omavalitsused survestavad maad kinkima Ülo Pikkov: milline pilt talletub meist tulevikku? Tõnu Ots: vabaduse hedonism (3) Karmo Tüür: tüdimusemäss Venemaal (1) Kultuur Kaia Kiik unistab parematest planeetidest Mõrv teatrilaval: kellele ja miks? Sport Vastuseis Audru ringraja tegevusele ajas mootorispordiaustajad tagajalgele (12) Ohtralt treeninud tennisetähed loodavad pakkuda hea etenduse Tartu Lenne Rähn-Kuusik: kaasamine Tartu moodi (1) Rait Ratasepa uus katsumus on varasemast pingelisem Spordi lühiuudised Seemnejooksik tungib majja ja voodisse Otepää ja Kambja kirikus peavad Pärt ja Haydn Kaljuste juhatamisel dialoogi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Riik püüab Levadia jalgpallihalli ehitust takistada

3 min lugemist
  • Kõigepealt anti maa jalgpallihalli ehituseks
  • Seejärel ehitati kõrvalkrundile memoriaal
  • Nüüd riigile spordihall enam ei sobi
Riigimaal asuvad ühtviisi nii memoriaal vasakul kui ka jalgpalliväljak paremal, mille asemele FCI Levadia tahab ehitada spordihalli. FOTO: Sander Ilvest

Jalgpalliklubi FCI Levadia on sattunud skisofreenilisse olukorda: Eesti riik kui maaomanik sõlmis klubiga hoonestusõiguse lepingu, millega kaasnes terve hulk kohustusi, nüüd aga tahab riik, et klubi need kohustused täitmata jätaks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Millegipärast aga ei taha riigi esindajad jalgpallirahva jaoks ebameeldivat otsust ise teha, vaid püüavad seda veeretada Tallinna linnavalitsuse kaela.

Levadia sai omal ajal riigilt maad jalgpallikeskuse rajamiseks. Praegu on Maarjamäel nii loodusliku kui ka kunstmuruga jalgpalliväljakud ja tenniseväljak. 2014. aasta kevadel hakati klubi tellimusel koostama kinnistu detailplaneeringut jalgpallihalli ehitamiseks. Või nagu öeldakse planeeringu algatamise otsuses: kuni kolmekorruselise spordihalli-administratiivhoone ja teenindushoone ehitamiseks.

14.07.2020 16.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto