Sisukord
Eesti
Postimees
15.07.2020
Eesti Uue laenu plaan selgub sügisel (14) Eesti lühiuudised Muraste kooli õpetajad tõusid direktori kaitsele Riik püüab Levadia jalgpallihalli ehitust takistada (21) Liikluskindlustusele pole vahet, kas auto on juhiga või sõiduk on isejuhtiv (5) Hädas lind tuli inimeste juurde abi otsima (3) Majandus Eesti e-residendi ettevõttesse voolab raha ojadena (2) Majanduse lühiuudised Algas seninägematu tulemuste hooaeg Välismaa Ameeriklastel tuleb vabadustega uuesti hüvasti jätta (4) Võimumängudes jäi Bulgaaria valitsus turmtule alla Katalaani poliitikud süüdistavad Hispaaniat Rahutused kõigutavad Mali presidendi tooli (1) Prantsusmaa tähistas Bastille’ päeva Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: jõulud juulis või majanduskasv (2) Marica Lillemets: naised sihikul (15) Urmas Simon: auto või tulirelv? (2) Ingrid Sarevet: omavalitsused survestavad maad kinkima Ülo Pikkov: milline pilt talletub meist tulevikku? Tõnu Ots: vabaduse hedonism (3) Karmo Tüür: tüdimusemäss Venemaal (1) Kultuur Kaia Kiik unistab parematest planeetidest Mõrv teatrilaval: kellele ja miks? Sport Vastuseis Audru ringraja tegevusele ajas mootorispordiaustajad tagajalgele (12) Ohtralt treeninud tennisetähed loodavad pakkuda hea etenduse Tartu Lenne Rähn-Kuusik: kaasamine Tartu moodi Rait Ratasepa uus katsumus on varasemast pingelisem Spordi lühiuudised Seemnejooksik tungib majja ja voodisse Otepää ja Kambja kirikus peavad Pärt ja Haydn Kaljuste juhatamisel dialoogi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Muraste kooli õpetajad tõusid direktori kaitsele

3 min lugemist
Lapsevanemad korraldasid aprillis Harku vallavalitsuse ees kooli kolimise vastu protestiaktsiooni. FOTO: Erakogu

Harku vallavalitsus teatas eelmisel nädalal Muraste kooli direktori Priit Jõe ootamatust ametist lahkumisest. Nüüd esitasid 37 õpetajat vallale ühispöördumise, milles viitavad Jõe professionaalsusele ja valla kiuslikkusele.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Õpetajad kirjutasid ühispöördumises, et Jõe juhtimisel on kollektiivis tekkinud usaldus ning arenenud avatud, turvaline ja omanäoline kool.

«Meie, Muraste kooli õpetajad, oleme raskustes, valimaks keelt, milles väljendada oma iseenesest selgeid mõtteid ja tundeid toimunu kohta. Keeruliseks teeb selle teadmatus, kuidas viia need nii professionaalide kui ka inimestena ametnikeni, kelle puhul oleme saanud pika perioodi jooksul kogeda, et meie keeles öeldu ei ületa ei ühel ega teisel tasandil nende arusaamise lävendit. Pöördume sellegi poolest avalikult Harku vallavalitsuse poole, sest ei pea õigeks ega lubatuks küünilist ja kalki, ehkki tõenäoliselt juriidiliselt korrektset, meile nii olulise hästi toimiva töökeskkonna lõhkumist,» seisab pöördumises.

Õpetajate sõnul on nad märganud valla metoodilist kiusu.

14.07.2020 16.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto