P, 27.11.2022

Eesti e-residendi ettevõttesse voolab raha ojadena

Tõnis Oja
, majandusajakirjanik
Eesti e-residendi ettevõttesse voolab raha ojadena
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Mukesh Ambani kattis kogu India, mis on suurem kui Euroopa Liit, odava andmesidevõrguga.
Mukesh Ambani kattis kogu India, mis on suurem kui Euroopa Liit, odava andmesidevõrguga. Foto: DENIS BALIBOUSE/REUTERS

Pärast seda, kui Facebook investeeris aprilli lõpus 5,7 miljardit dollarit Eesti e-residendi Mukesh Ambani internetifirmasse Jio Platforms, hakkas sinna äkitselt miljarditesse dollaritesse ulatuvaid investeeringuid voolama. Ambani firma Eesti rakukese juhi Taavi Kotka sõnul on halastamatu ärimehena tuntud Ambani soov jätta endast maha pärand ja India internetielu ongi ta juba põhjalikult muutnud.

Veidi vähem kui kolme kuuga on India suuruselt teise konglomeraadi Reliance Industries digitaalteenuste üksus kaasanud kokku 15 miljardit dollarit. Lisaks Facebookile on suuremateks rahastajateks olnud erakapitalifirmad Vista Equity Partners ja KKR, kumbki paigutas maikuus ettevõttesse 1,5 miljardit eurot.

Vähem kui kolme kuu jooksul on Jiosse paigutanud raha 12 investorit, neist viis Ameerika Ühendriikide era­kapitalifondi, Abu Dhabi reservfond (Abu Dhabi Investment Authority), aga ka mõned India investorid.

Värskeimad rahasüsti tegijad on kiibitootja Intel, kes plaanib 0,39 protsendi osaluse eest Jio Platformsis maksta 253 miljonit dollarit, ning pühapäeva õhtul tuli uudis, et 97 miljonit dollarit paigutas USA mikrokiipide tootja Qualcomm.

Aga see pole veel kõik. India majandusleht The Economic Time kirjutas eile, et Jiol käivad juba küllaltki kaugele jõudnud läbirääkimised internetihiiuga Google nelja miljardi dollarise investeeringu üle.

Märksõnad
Tagasi üles