Sisukord
Arvamus
Tänane leht
15.07.2020
Eesti Uue laenu plaan selgub sügisel (14) Eesti lühiuudised Muraste kooli õpetajad tõusid direktori kaitsele Riik püüab Levadia jalgpallihalli ehitust takistada (21) Liikluskindlustusele pole vahet, kas auto on juhiga või sõiduk on isejuhtiv (5) Hädas lind tuli inimeste juurde abi otsima (3) Majandus Eesti e-residendi ettevõttesse voolab raha ojadena (2) Majanduse lühiuudised Algas seninägematu tulemuste hooaeg Välismaa Ameeriklastel tuleb vabadustega uuesti hüvasti jätta (4) Võimumängudes jäi Bulgaaria valitsus turmtule alla Katalaani poliitikud süüdistavad Hispaaniat Rahutused kõigutavad Mali presidendi tooli (1) Prantsusmaa tähistas Bastille’ päeva Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: jõulud juulis või majanduskasv (2) Marica Lillemets: naised sihikul (15) Urmas Simon: auto või tulirelv? (2) Ingrid Sarevet: omavalitsused survestavad maad kinkima Ülo Pikkov: milline pilt talletub meist tulevikku? Tõnu Ots: vabaduse hedonism (3) Karmo Tüür: tüdimusemäss Venemaal (1) Kultuur Kaia Kiik unistab parematest planeetidest Mõrv teatrilaval: kellele ja miks? Sport Vastuseis Audru ringraja tegevusele ajas mootorispordiaustajad tagajalgele (12) Ohtralt treeninud tennisetähed loodavad pakkuda hea etenduse Tartu Lenne Rähn-Kuusik: kaasamine Tartu moodi (1) Rait Ratasepa uus katsumus on varasemast pingelisem Spordi lühiuudised Seemnejooksik tungib majja ja voodisse Otepää ja Kambja kirikus peavad Pärt ja Haydn Kaljuste juhatamisel dialoogi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Marica Lillemets: naised sihikul

2 min lugemist
Marica Lillemets FOTO: Konstantin Sednev

Sel suvel asus kaitseväes aega teenima 40 neiut, mis on Eesti oludes märgiline saavutus. Alles see oli, kui tüdrukud said kaitseväkke eriloa alusel ja neid oli üksikuid. See räägib gümnaasiumite riigikaitse valikaine mõjust ja vastavate õpetajate tublidusest.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Vaidlus selle üle, kas naistele peaks kehtestama üldise kaitsejõududes teenimise kohustuse, nagu seda teevad Iisrael ja Norra, on pigem teoreetiline. Sellise otsuseni lähiaastatel ei jõuta. Praegu on aega teenima minevatel naistel veel võimalus pärast kolmekuulist sõduri baaskursuse läbimist ümber otsustada ja koju tagasi minna. Seda puhuks, kui katsumus osutub liiga raskeks.

Suur osa vaenamisest käib hübriidsõja vormis ja siin pole vahet, kes arvuti taga istub ja mitu kätekõverdust teha jaksab. Peamine, et nupp nokiks.

15
14.07.2020 16.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto